| Licurici001 a întrebat:

Am 21 de ani si am o relatie de 5 ani cu prietenul meu. Nu postez intrebari aici foarte des, insa atunci cand se intampla, nelamuririle mele devin importante. Momentan sunt la facultate, impreuna cu prietenul meu, insa anul aceasta eu termin iar el mai are un an. Problema este ca o persoana apropiata din orasul meu natal mi-a propus un job foarte bun. In aceasta situatie ar trebui sa aleg intre:
- un job bine platit si stand acasa cu parintii. Prietenul meu la 150 km departare, in ultimul an de facultate si eu inscrisa in acelasi timp la un master fara frecventa.
sau
-inscrisa la master, alaturi de prietenul meu, incercand sa gasesc un job in orasul respectiv si traind viata asa cum imi doresc, alaturi de el.

Nu stiu cum sa fac si ce anume sa aleg. M-am obisnuit cu prietenul meu, il iubesc foarte mult si ne intelegem foarte bine. Insa nu vrea ca distanta sa ne raceasca relatia si sa sfarsim rau. Voi cum credeti ca ar trebui sa procedez?
-

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu are decat sa vina si el in orasul respectiv dupa ce termina facultatea. Un an si 150 km nu sunt de speriat

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa fiu sincer cu tine am facut aceeasi miscare, m am mutat in alt oras de dragul unei persoane si regret ca mi am lasat parintii singuri la batranete fara niciun sprijinit desi ma descurcam financiar foarte bine si acolo langa ei.

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Prima variantă ar trebui să o alegi.
Pe curând!

| Licurici001 explică:

Firul problemei s-a schimbat putin de aseara. Eu am lucrat in perioada facultatii ca promoter, iar acum seful meu m-a sunat sa-mi propuna un job ca merchandiser, carte de munca si salar bun. Deci pana la urma indiferent unde as sta voi avea un loc de munca. Iar dupa ce termina prietenul meu facultatea, ne vom intoarce in orasul nostru. Acum ca situatia s-a schimbat putin ce credeti ca ar fi mai bine? Va multumesc din suflet pentru raspunsuri!