| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor.am cunoscut un baiat pe net,si otul a decurs ok pana cand el imi propunea sa urc in masina lui sa ma duca pana acasa,chestii de genul asta.i am zis ca merg si singura si ca nu vreau sa merg cu el cu masina tinand cont ca ne cunoastem de putin timp,nici parintii nu-i cunosc, etc.Si dupa asta a mai insistat de 4 ori, iar ultima oara i am zis ca m am suparat rau si el n a mai zis nimic nici macar scuze.azi am vazut ca are un cont pe o retea de socializare si scrie ca e singur. deci inseamna ca tipul voia doar sex,nu? cu toate ca el era ok asa, dar insista chiar mereu cu masina sa merg.Ce ziceti? amandoi avem peste 18 ani

3 răspunsuri:
| Cristinell90 a răspuns:

Ce intrebare intrebatoare nu te-au invatat parintii ca nu trebuie sa stai de vorba cu strainii? sau poate asta cauti

| public999 a răspuns:

Buna,
povestea ta este tipica adolescentilor, asa de varsta ta!
Cred ca bine ai facut ca nu te-ai urcat in masina, nu il cunosti de mult timp, nu ai vorbit cu el asa pe indelete sa vezi ce gandeste etc.
Daca cu adevarat te place si nu vrea doar sex, o sa te mai caute, o sa iti propuna sa iesiti undeva si fara sa mergeti cu masina, daca tu nu vrei cu masina. Daca iti mai zice sa mergi cu masina doar, nu te sfatui sa accepti, mai bine ai vorbi asa cu el fata in fata, la un suc/cafea sau in alta parte, dar sa fie un loc mai public. Te sfatui sa vorbiti, sa vezi cum gandeste si iti vei da seama daca cu adevarat te place sau vrea doar sex!
Da pe site-ul de socializare e singur, dar asta nu decide tot! Incearca sa te informezi despre el (daca iti place) incearca sa va cunoasteti si sa vorbiti!
Daca nu, uita si vezi-ti de-ale tale! Succes si fii precauta, baietii in ziua de azi nu-s ceea ce par (nu toti desigur)winking!

| Papusica_Rica_2000 a răspuns:

Da asta a vrut