| Băăăăăi a întrebat:

Am o problema...am o sora mai mica si a umblat la calculator si mi-a disparut de pe bara de sarcini chestia aia...cu limbile, am nevoie de diacritice si nu stiu cum sa o fac sa apara din nousad
Ajutati-ma va rog!
Funda:X

Răspuns Câştigător
| maryusuy a răspuns:

Simpluhappy. Intri in Start->Control Panel>Regional and Language options> alegi romana si dai ok.

1 răspuns:
| SapioiT a răspuns:

Click dreapta pe bara de start (cand nu programe deschise) » Toolbar » Language Bar
Dar mai este o smecherie, pentru scris in romana, uploadata aici:
http://j.gs/781273/tastatura-romaneasca-alt-dreapta
Dupa ce instalezi si setezi tastatura noua pe default, apesi ALT din dreapta si una din urmatoarele taste si iti face alte caractere:
q a e s d c t i l p [ | ],.