| acadea57 a întrebat:

Am o problema si nu stiu cum ar trebui sa o abordez asa ca va cer parerea. Sunt impreuna cu tipul care m-a placut timp de 3 ani si inca o face. Eu am inceput sa il plac anul trecut chiar in perioada asta.O sa facem o luna de relatie saptamana aceasta, dar eu nu mai sunt asa sigura de sentimentele mele. Imi acapareaza tot timpul, vrea sa fim non-stop impreuna si eu una nu iubesc acest lucru. Inteles de ce vrea sa stam impreuna, dar nici chiar asa. In plus suntem la acelasi liceu si in fiecare pauza imi da mesaje sa ies pe hol sa ne intalnim. Vreau sa ne intalnim si dupa scoala, iar eu nu prea agreez asta fiindca fac naveta si vreau putina relaxare inainte sa merg cu masina 20km pana acasa. Cred ca asta inseamna ca nu mai simt ce simteam. Totusi a fost o perioada timp de 2 saptamani in care nu am vorbit deloc si eu nu mai puteam, acum parca as da totul pentru asta.
Probabil e vina mea, sunt la inceput de liceu si nu pot face fata. De aceea asta vara ii refuzasem oferta de a fi impreuna chiar daca il placeam.
Vreau sa aud parerile voastre.
Apreciez enorm! Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Violetta7959 a răspuns:

E greu sa te ocupi si de liceu si de prieten. Poate el nu e atat de interesat de invatatura si are mai mult timp liber pe care vrea sa il petreaca cu tine. Banuiesc doar nu am de unde sa stiu. Sugestia mea este sa te ocupi doar de scoala pentru ca te iubiti o sa mai timp. Si eu sunt la inceput de liceu si e intr-adevar perioada cand te indragostesti dar ca sa faci ce iti doresti in viata trebuie sa faci niste sacrificii. Sper ca te-am ajutat. Succes

1 răspuns:
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu cred ca nu il mai placi pe el ca persoana, ci cred ca nu il mai placi pentru ca te sufoca.

Incearca sa vorbesti cu el sincer si sa ii spui ca atitudinea lui te sufoca si incepe sa te plictiseasca tocmai pentru ca va vedeti atat de des. Eu cred ca daca te place poate sa faca un compromis si sa accepte sa va vedeti mai rar. Stabiliti niste limite cand si cum sa va vedeti. Cred ca daca limitele astea vor fi stabilite si va vedeti un pic mai rar, s-ar putea sa incepi din nou sa il placi.