| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor am si eu o intrebare cum credeti la ce specialitate ar fi mai bine sa ma duc? la limbi straine sau la turism? sunt clasa a 9-a si vreau apoi la colegiu si nu stiu ce sa aleg.

2 răspunsuri:
| SAMM0603 a răspuns:

Nu e mai bien sa alegi ce te pasioneaza si ce iti place tie? Degeaba noi raspundem cu una dintre cele 2 variante, nu noi iti decidem viitorul. Esti abia in clasa a 9-a, te asigur ca pana in clasa a 11 vei stii sigur ce iti place tie si ce e corect sa alegi. Doar tu stii asta.

| jupinu2011 a răspuns:

Du-te la engleza sau franceza ca te va ajuta mult in viata...bafta