| illusion a întrebat:

Buna tuturor, am si eu o mica problema de fapt, ii pot spune dilema.Cunosc un baiat (actualul meu prieten) de 1 an, suntem impreuna de aproape 2 luni el spune ca ma iubeste si ca nu vrea sa ma piarda precizez ca are 20 de ani si se numeste A. El mi-a gresit mult, in ce sens? Pai inca mai tine la fosta lui prietena sau cel putin asa inteleg eu, pentru ca il doare tot ce ii zice ea, lui, de acutalul ei prieten, pe mine chestia asta ma deranjeaza am fost amici buni dar acum suntem impreuna. E nu asta e dilema mea intre timp a aparut un alt baiat C. ma inteleg super bine cu el si m-am atasat destul de mult de el, problema este ca nu stiu cu cine sa raman cu A. care m-a facut sa sufar si care ink ma crede o amica, sau cu C. care ma vrea ca iubita? va rog dati-mi si mie un sfat micut, ca sa stiu si eu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| DrViorel a răspuns:

Eu zic ca esi tanara si in viata, nu trebui sa stai nu 1 an nici macar o sec cu omul care nu te iubeste sau este indecis in faptul de a te iubi sau a te tine dar de dragul de a te tine. Tu ai intre 17-18 ani, deci ai toata viata inainte, la relatii serioase trebuie sa te gandesti de la 20 ani incolo, acum esti tanara nu trebuie sa regreti dupa fiecare te iubesc, care apare dupa o luna, doua, acest cuvant nu se spune chiar asa de repede, trebuie gandit si are o greutate foarte mare nu doar il arunci si gata. Eu zic sa ramai la C. vezi ce si cum cu el, si iti impui punctul de vedere inca de la inceput, adica ii spui ca nu iti plac amintirile despre fosta prietena si altele, comunicarea face tot intr-o relatie. Succes si o zi buna sa ai!

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, fa mereu ceea ce simti, gandeste-te bine sa nu iei o decizie gresita, la care te gandesti mai mult, pe care il porti mai mult in sugflet si cu care crezi ca vei fi fericita, gandeste-te la fericirea ta, daca il vrei pe A sa fi in continuare cu el, atunci fi rabdatoare cu el si asteapta sa uite de fosta, fi alaturi ca sa poate uita de ea si sa te iubeasca pe tine, tu il poti schimba daca vrei, in plus ceva tot simte pentru tine din moment ce e cu tine, varsta nu conteaza, pai si cu C nu stiu ce sa zic, adica depinde ce gen de baiat e, daca merita sa il lasi pe actualul pentru el, gandeste bine problema!

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

C. Si nu pentru ca vine de la Cristi... :->, ci pentru ca baiatul ala e hotarat, stie ce vrea si nu exista o alta in viata lui.

| illusion explică:

Multumesc drviorel asa m-am gandit si eu dar totusi.imi e mila de A.straight facestraight face

| illusion explică:

Monyk.as fi ramas cu A dar parintii mei il cunosc drept un baiat care ma ajuta in toate si atat chiar mi-au interzis o posibila relatzie cu el...si totusi si parerea lor conteaza.doar sunt parintii mei si intotdeauna au avut dreptate

| Dixxy a răspuns:

Eu zic ca mai bine ai ramane cu C. daca pe A. il prinde mai bine rolul de amictongue

| cococolino a răspuns:

Singura deciz dar din cuvintele tale se subintelege ca il vei alege pe C. si asta va fi o alegere corecta