| Amg_Diana_1997 a întrebat:

Bună tuturor. O_O Am nevoie neapărată de ajutorul vostru. Sunt clasa a 6-a, (după vară logic că voi fi a 7-a deci voi fi destul de okey) și în Septembrie anul trecut primisem un telefon, Philips I908, iar eu îl încărcam prea mult mult prea mult până când, în momentul de față, nu se mai înarcă. (îl încărcam prea mult. mult prea mult. cred că într-o lună l-am încărcat de 50 de ori)
Acum, probabil, credeți că îmi doresc să vă întreb cum îl pot repara. ei bine, nu.
VREAU TELEFON NOU. ( Samsung Galaxy S7 - S7 Edge ). știu. costisitor dar chiar îmi doresc extrem de mult unul, extrem de mult, iar eu le-am cerut lui mama și lui tata, dar ei au zis că îmi ia când voi face 18 ani -.-. NU POT AȘTEPTA ATÂT. Vă rog. ajutați-mă! cum să îi conving pe părinții mei să îmi ia acest telefon nou și scump? Nu îl vreau nou-nouț poate să fie și la mâna a doua dar doar câteva folosiri. Vă rog. Acela este stricat și pur și simplu nu se mai încarcă iar eu chiar îmi doresc acel telefon la vară. pe 31 iulie, de ziua mea. vă rog O_O spuneți-mi ce să fac! dau fundă!

2 răspunsuri:
| pufulescu a răspuns:

Mai intai trebuie sa stii clar ca au bani pentru un asemenea telefon, vad ca e undeva la 3700 de lei!
Eu unul nu mi-as lua ceva atat de scump, mi-ar fi frica de hoti sau de accidente. Orienteaza-te la un telefon performant dar mai ieftin.

| Adbbmsh a răspuns:

Dupa parerea mea, daca nu provii dintr-o familie chiar instarita nu au cum sa iti implineasca acest "vis"...
Daca tu iti doresti cel mai mult un s7 e cam grav. Fiecare cum a fost crescut, asta este. Unii cu s7 edge, altii cu o paine de pe-o zi pe alta