| Smile25 a întrebat:

Buna tuturor prietenilor si HELP:in ultimul timp ma gandesc in fiecare secunda, minut, nu stiu (parca e in mintea mea non-stop)un baiat pe care l-am placut acum cateva luni (pe la inceputul anului)si i-am zis asta pe mess(acum vreo5luni)La inceput vorbeam pe mess si nu prea ii acordam importanta. Dar acum nu mai vorbim de 3 luni si nici atunci cand ne intalneam nu ne salutam, si ma gandesc la el non-stop. Oare m-am indragostit de el? Eu incerc sa ma conving ca nu e de mine deoarece el total opus mie adica el e genul smecher, eu sunt o fata cuminte, el fumeaza, eu nu.Suntem de acceasi varsta dar... Voi ce spuneti? Ce sa fac? Cum sa procedez? o seara buna :*

3 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Sa-ti cauti altul @Elena17...nu investi sentimente in persoane care nu merita, sa intre in atentia ta.
Uita-te in jurul tau, alege, alege cu ratiunea, nu cu privirea sau cu inima, alege, nu culege, cei care vor sa-ti fie prieteni, trebuie sa te merite, atentie...sa te merite.
In sfarsit, nu stiu cati ani ai tu, dar daca baiatul este de-o varsta cu tine, dupa niste studii, tu esti mai mare decat el cu 5 ani, esti mai desteapta dacat el cu 5 ori mai mare.
Avem 2 lucruri comune... Elena si cifra 17/banuiesc ca este ziua de nastere/sper sa te ajut cu ceva!

| lovegirl15 a răspuns:

Nu stiu daca chiar te-ai indragostiti intr-adevar de el... poate ai facut o obsesie pentru.el.parerea mea este ca trebuie sa te gandesti foarte bine daca el e potrivit pentru tine si daca chiar merita dragostea si atentia ta.Parerea mea este ca baiatul care merita o fata draguta ca tine trebuie sa fie atent cu tine, inteligent, si ce e mai important:sa nu isi bata joc de tine. Dar pana la urma asta e alegerea ta, tu iti alegi genu de tipi cu care vrei sa fii.Eu zic doar ca cel mai bine e sa iti pui ordine in ganduri si sa iti consulti parinti, sau un adult in care ai maxima incredere.Sau poti face altfel:pune pe foaie defectele si calitatile lui, si in functie de asta iti vei cat de potrivit este pentru tine. Un tip care are multe defecte nu poate fi alaturi de o fata cuminte cum zici uh ca esti, pe schimb unul cu multe calitati.Eu iti doresc succes, si sper sa iei decizia care crezi ca e mai buna pentru tine. Ia aceasta decizie cu capul, nu cu inima, ca uneori inima nu porunceste cum trebuie.

P. S:funda plzpuppy dog eyes

| denismaria92 a răspuns:

Nu stiu de ce te gandesti tu la el daca este total opusul tau. Va fi o chestie trecatoare pana vei gasi un alt baiat.si asa mai departe big grin