| anonim_4396 a întrebat:

Scuzati-ma pentru intrebarea aceasta dar am 12 ani si vreau sa aflu mai multe despre sarutul cu limba. Cand trebuie sa il faci si cum se face, adica baga doar baiatul limba sau si fata si ce face limba in timpul sarutului, de unde sti cand vrea sa te sarute cu limba, cum respiri atunci etc.Si despre sarutul normal. Fara link`uri vreau sa explicati voi personal. Cel mai bun raspuns primeste funda, pleseasekiss!

2 răspunsuri:
| iLuzye a răspuns:

Hmm in primul si primul rand la 12 ani esti cam prea mica dar ma rog. fiecare cu parerea lui.
Eu zic sa nu va mozoliti imediat ce va pupati. Dupa parerea mea, un baiat care baga direct limba, saruta foarte prost si n-are pic de simt si este si el un incepator. (Ca o paranteza, eu mi-am muscat primul partener de limba pentru ca nu vroia sa se invete sa sarute corect, si i-am aratat eu cum se face, din instinct). Trebuie sa incepeti lin, cu buzele, ca sa va invatati unul cu buzele si respiratia celuilalt. Altfel, risti sa traiesti o senzatie de greata. Iarasi, daca nu-ti place respiratia lui, nu te chinui. Sarutul trebuie sa fie ceva placut, nu ceva "de forma". Deci dupa ce incepeti lin, da, il poti lasa pe el sa bage limba. Nu inseamna ca trebuie sa-l inunzi imediat si tu cu limba ta. Lasa-l sa intre, apoi misca-ti varful limbii usor in jurul limbii lui. Dup-aia, va priveste, fiindca chestia asta oricum trebuie sa decurga natural, de la sine.
Iarasi, cateva sfaturi... Incercati sa nu faceti asta in public, sa oferiti spectacol trecatorilor. E destul de intim. Si ai grija si tu de respiratia ta. Si sa nu crezi ca asta e tipul principal de sarut.
Eu il iubesc mult pe iubitul meu si totusi nu ne sarutam cu limba decat cand suntem mai singuri si mai 'in calduri' putin. In rest, pupici si cu buzele. Iar pe strada, doar pupici.
Pa-pa!

| mariamicutamaria a răspuns:

Paiii... cel mai bine ar fi sa vorbesti cu mama ta sa-ti explice ea eu de exemplu vb orice cu mama si imi este ca o prietena vb si tu cu ea.