| ralucamarya95 a întrebat:

Buna tuturor.sunt in clasa a 9-a la filologie, desi am vrut sa intru la un profil de pedagogie(pentru. invatator-educator), dar nu am fost la probe pentru. ca tocmai ma operasem de apendicita si imi era imposibil sa fac sport.pe de alta parte, am inteles ca, daca inainte, pentru. a putea fi invatator/educator trebuia sa faci pe langa liceu si o facultate(sau nu stiu ce curs de vreo 3 ani), de anul acesta s-a reinfiintat sectia de pedagogie la liceu...deci dupa doar 4 ani ajungi invatator/educator, fara facultate sau altceva.intrebarea mea e daca pot sa fac o facultate dupa ce termin liceul(nu vreau sa plec de la filo) ca sa pot deveni invatatoare pentru. clasele primare. vreau sa stiu ce cursuri speciale trebuie sa urmez si orice alte informatii care m-ar putea ajuta. dau si fundita
mersi mult tuturor

2 răspunsuri:
| GrecuCristi a răspuns:

Nu esti bine informata! Poti sa faci aproape orice facultate cu oricefel de liceu tu trebuie sa ai diploma de 12 clase si atat. Te poti inscrie la aproximativ orice facultate!

| ralucamarya95 explică:

Si ce facultate? de pedagogie?