| LastChance a întrebat:

Vi se pare ciudat daca eu sunt rock-erita (ascult hard rock, metal, rock alternativ etc si ma imbrac specific rock-erilor ) si merg la olimpiada de la religie? Mie mi se pare putin ciudat, dar nu muzica ma face sa cred sau nu in Dumnezeu. Am trecut de faza pe liceu si pe cea locala si sambata merg la judeteana. Voi ce ziceti? happy

Răspuns Câştigător
| 541730 a răspuns:

Mie nu mi se pare nimic asa ciudat ce conteaza cu ce te imbraci, conteaza interiorul, sa fiu sincera nici nu stiam ca exista olimpiada de religiehappy

6 răspunsuri:
| CristineDelaruss a răspuns:

Strange.
Dar daca tu crezi in Dumnezeu, asta e. Interiorul conteaza.:*
Bafta

| RockaruL a răspuns:

Nu,nu,nu! Deci multi nu inteleg asta:daca asculti Rock nu inseamna ca trebuie sa fii satanist! Nu stiu daca o sa ma creada cineva dar eu am 10 ani si ascult aceleasi genuri ca tine! Nu sunt satanist deocamdata!

| Paulla a răspuns:

Muzica e muzica. Religia e religie.
Sunt doua lucruri diferite, de ce sa le amestecam?
Nu mi se pare ciudat. Poti sa crezi in cine sau in ce vrei si sa asculti ce muzica vrei tu.

| SorriX a răspuns:

Rockul nu are nicio treaba cu religia, exista si Christian Rock [Barlow Girl, Skillet] deci chiar nu vad legatura. Anyway, daca chiar crezi in Dumnezeu asta e tot ce conteaza aici, muzica pana la urma e alta mancare de peste. happy

| OneMoreChance a răspuns:

Nu e nimic, atat timp cat nu esti satanist; Rock-ul, hard rock-ul si altele care le-ai scris mai sus reflecta realitatea

| AndreeaE a răspuns:

Ma nu e ciudat din punctu meu de vedere e un stil de muzica...si multe alte chesti chiar daca uite eu cred in dumnezeu dar sunt emo...si nu nu e ciudat nimic din ce faci