| mariuka1998 a întrebat:

Uite care e problema! Prietena mea cea mai buna pe care o cunosc din clasa intai s-a schimbat foarte mult.Se supara daca pierde in fata mea sau se oftica daca o regula a unui joc nu e in favoarea ei.Se enerveaza repede si apoi vrea sa se impace cat mai repede cu mine! CE SA FAC?

Răspuns Câştigător
| andra_9015 a răspuns:

Arata-i ca si tu poti fi altfel.nu mai fi atat de ingaduitoare cu ea.nu o mai baga in seama cateva zile.mai ales daca va cunoasteti de mult timp...o sa regrete ca s-a purtat asa. daca te intreaba ce ai, explica-i.nu trebuie sa existe secrete intr-o prietenie.o sa inteleaga daca e o prietena buna si o sa fie mult mai bine.succes.happy

4 răspunsuri:
| Mihaela_3187 a răspuns:

Stii care-i problema? Nu te supara dar ea se foloseste de tine. te tine ca o coada...am trecut si eu prin asa ceva, cel mai bine e sa-i spui in fata ca nu mai esti prietena unei vipere care se foloseste de altii. crede-ma acum 1 luna am avut aceeasi situatie. Deci bafta!

| Merry24 a răspuns:

Inseamna ca nu s-a maturizat inca...acorda-i timp

| Deutsuuu a răspuns:

Incearaca sa eviti conflictul si sa-i explici inainte de a incepe un joc, ca nu te joci cu ea daca se comporta astfel sau pur si simplu lasa de latine in favoarea ei doar ca sa nu va certati!happy succes

| mariuka1998 explică:

Mihaela : sa stii ca nu e asa pentru ca eu cred ca s-a schimbat datorita faptului ca la scoala unde am fost noi impreune in clasele 1-4 si eu am plecat de acolo intr-a cincea a ramas cam fara prieteni si se poarta asa cu toata lumea cam si cu mama eihappy asa ca... oricum mersi pentru idee