| Jojilino a întrebat:

va rog sa imi spuneti ce sa fac, am prieten si nu ma lasa sa stau in banca cu nimeni la scoala. Stau singura iar colegele mele spun ca de ce stau si mi-e rusine, ma simt naspa, dar el nu intelege, ce sa le spun? Ele mai spun ca sa aiba un iubit ca a meu s-ar desparti, dar il iubesc, ce sa fac? El a apus sa nu ma intereseze ce zice lumea, stiu ca nu-i normal ca sa ma izoleze...mi-e asa rusine, ce sa fac? sad Va rog, dati-mi sfaturi, sunt cu el de 10 luni. sad

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da i papucii repede rau de tot. nu esti slava lui ce dracu

| corbulalbrosu a răspuns:

Sa-l parasesti cat mai rapid fiindca prietenul tau este un tembel irational. Este singura solutie de urmat intr-o asemenea situatie daca nu vrei sa devii "sclava" lui, fara drepturi.

| OoBunnyoO a răspuns:

Ii poti spune eventual ca te simti nefericita la scoala pentru ca esti mereu izolata si ca nu are dreptul sa iti impuna chestia asta.

Lasa-l. O relatie nu ar trebui sa te faca sa te simti asa.

| ScarRz a răspuns:

Cu cine stai si ce faci nu e treaba nimanui nici macar a partenerului daca nu.i convine poate sa dispara, libertatea este cel mai de pret lucru pe care il avem