| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati! Am si eu o problema si sperr sa ma ajutatii puppy dog eyes! Sa va povestesc..la inceput o prietena de`a mea m-a rugat sa vorbesc cu un baiat si sa il intreb ce parere are despre ea si daca ar vrea sa se cunoasca mai bine! Pe baiatul asta il stiam invatam in aceiasi scoala. Dupa ce am vorbit cu el si a refuzat`o i-am spus fetei asteia care e clasa a 8 ca el nu vrea sa fie cu ea..noi intre timp am devenit buni amici! Nu m-am gandit la el niciodata cred ca la un posibil iubit! Dupa mai multe saptamani, luni de vorba mi-a spus ca ma place..eu nu i-am zis ca il plac si eu sau ceva de genu` chiar daca simteam ceva totusi... faceam glume mai multe si ne impacam bine..de la un timp nu mai vorbeste cu mine intra pe mess dar nu ma baga in seama..ma saluta dar eu asteptam sa ma intrebe daca si eu simt acelasi lucru` sa ceva de genu`...dar nimic! Ce credeti ca ar trebui sa fac? Raspuns urgent! Fundaaa

Răspuns Câştigător
| ŞniţelMov a răspuns:

Hei.
De ce nu încerci să aduci tu vorba despre chestia cu plăcutu'? Aşa îi arăţi că şi ţie-ţi pasă. Poate că o să ai emoţii şi tot tacâmu', dar mai bine o faci acum şi nu regreţi mai târziu- cine ştie? Poate o să vă depărtaţi şi mai mult unu' de celălalt şi e păcat.
Tschüss!

1 răspuns:
| cia021 a răspuns:

Parerea mea este să îi spui ce te frământă. Ceva de genu am paţit şi eu (nu intru în detalii), deci mai bine spune-i tu.