| MirelaAna a întrebat:

Bună! Vin cu o întrebare legata de alocația pe care o primește orice copil minor, luna de luna.
Am înțeles ca o data ce devii major dar urmezi în continuare studiile, poți depune o cerere cred, pentru a primi în continuare alocația pana la finalizarea studiilor. Repet, nu stiu dacă este real ce am auzit. De aceea vin cu intrebarea, dacă este cineva cunoscător dacă chiar se poate și dacă da, ce trebuie făcut ca să o primești? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este corect ce ai auzit. daca continui studiile dupa ce devii major, poti primii mai departe alocatia.
Cererea de data asta trebuie facuta de tine, la unitatea de invatamant unde esti in acel moment.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Dacă ești incă la școală/liceu da, primești! Du-te la secretariat și-ți dă acolo un imprimat de completat