| anonim_4396 a întrebat:

voi ce credeti. exista o diferenta intre a placea pe cineva, a tine la cineva, a adora, si a iubi? sau toate se rezuma la dragoste? ce poti simti pentru o persoana cu care esti comb de 2 saptamani? va multumes.

3 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Cu siguranţă că există diferenţă.
"ce poti simti pentru o persoana cu care esti comb de 2 saptamani?" - reformulare în limba română decentă: "Ce poţi simţi pentru o persoană cu care ai o relaţie de două săptămâni?"
Răspuns: Nimic profund, poate eventual ajungi s-o placi puţin.

| PurpleLadybug a răspuns:

A tine la cineva si a placea nu tine de dragose, pentru ca e drum lung de la a lacea/a tine la cineva pana la a doura/iubi... pai poti simti dragoste daca tineai la el de mai mult timp, pot simti ca ti la el ca la un prieten/ frate, poti simti insa si ca nu tii deloc la el... depinde de ambele persoanehappy
take carepeace sign

| ₣e†ĺ†α Ŕ嚃å†α†ħå a răspuns:

Nu in nici un caz...nu se rezuma la dragoste a placea si a tine la cineva. A adora si a iubi poate se rezuma la dragoste dar celelalte nu.Si exista diferenta intre cele 4
As simti DRAGOSTE [eu] dar fiecare persoana simte altceva.nu e acelasi sentiment la toti oamenii