| loveanime059 a întrebat:

Buna happy voi cum faceti sa treceti peste toate problemele pe care vi se intampla si sa nu va mai ganditi la ele? eu de obicei nu bag in seama dar cateodata sunt momente in care nu mai pot si nu mai suport sad

Răspuns Câştigător
| Deyu_2596 a răspuns:

Nu mai pune suflet la tot!
Cand simti ca explodezi, iesi la o plimbare, singura. sau suna-ti prietenii si iesiti undeva in club!

5 răspunsuri:
| madycumada a răspuns:

Pai,prima data ma relaxez. Ascult muzica sau desen iar apoi, incerc sa ma gandesc ce as putea face sa le rezolv. Cateodata nu depinde de mine, asa ca imi dau seama ca nu trebuie sa-mi fac griji pentru asta si pur si simplu nu ma mai gandesc la acel lucru.

| neutrino a răspuns:

Aceasta este viata, formata din obstacole. Nu de putine ori obosim dar trebuie mereu sa ne ridicam si sa le invingem. Sau macar sa incercam. "O lupta-i viata, deci te lupta".

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Daca te duci regulat la biserica e mai usor si nu mai pune la suflet

| Disharmony a răspuns:

Nu le evit şi încerc să le rezolv. Doar aşa pot scăpa de ele.

Răspuns utilizator avertizat