| LovelyGirl_3607 a întrebat:

kiss Vreau cat mai multe păreri despre moarte. Crede-ti ca după ce vom muri vom merge in rai, ori credeti ca atunci cand murim, se termină totu'?

Unii spun ca toata treaba cu rai'u a fost inventată, pentru ca oamenilor sa nu le fie frică de moarte... (mă rog, ceva de genu)... voi ce păreri aveti, e o inventie ori poate fi ceva real?

Fundă!

Răspuns Câştigător
| dydy1 a răspuns:

S-a intors cineva sa ne spuna?

3 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Nu stiu.E la limita dintre real si fictiune. Eu sper sa existe ceva dincolo de moarte big grin.

| ionela22 a răspuns:

Eu cred in Dzeu cred ca exista viata dupa moarte pentru ca sunt multe lucruri care ne fac sa credem in Dzeu mai ales faptul ca suntem pe pamant e datorita lui Dzeu.Da si cred ca exista rai asa cum exista si iad

| Bailey a răspuns:

Eu cred ca raiul exista si ca atunci cand vei muri daca toata viata ai fost un om bun te vei duce la dumnezeu in ra i:X:X. Dar acum tu nu trebuie sa te gandesti la moarte, can vei muri sau unde te vei duce tu trebuie sa te bucu ri de viatawinkingwinkingwinking funda?big grinbig grin