| gabryela99 a întrebat:

vreau niste statusuri de dragoste pentru facebook.cat mai repede posibil.va rog

1 răspuns:
| Maya_deci_1993 a răspuns:

Iti spun pentru a mia oara, fiecare zi cu tine este extrordinara.

inger cu aripile smulse de nebuni... cum cersesti tu pe pamant iubire? ca in cer ti se ridica palate. oameni rad de ochi tai rosi de plans si iti rasplatesc imbratisarile cu vorbe dureroase.
Tu care esti mana omenirii. tata, mama, sora, frate, sau iubit. tot ce este nevoie sa fii, tu salvarea din cele mai negre suferinti. tu, care nasti tot cei mai frumos in lume.
''inger fara aripi'' in tine ma voi increde cel mai tare, pentru ca tu esti cel mai curajos dintre toti si singurul care nu va renunta niciodata.

Scrie-mi un vers frumos pe-o foaie sau mai bine iscaleste-ti sarutul pe buzele mele, spune-mi ca ma iubesti sau mai bine lasa-ti lumina ochilor tai plini de dor sa-mi trezeasca inima, promite-mi toata fericirea din lume sau mai bine intinde-ti bratul sa ne tinem de mana - cu tine strabat zambind necazurile a zece vieti.
As fi nebuna sa imi agat visele doar de cuvintele frumoase pe care ti le darui...esc, dar mai mare nebunie ar fi sa nu-ti daruiesc tot ce-mi sta-n putinta pentru imaginea incantatoare a zambetul tau fericit, caci si de mi-ar ramane un singur sarut pe acest pamant, nebuna sau sanatoasa, tot ti l-as darui sperand c-am sa primesc in schimbul lui inima ta.
O, stiu prea bine ca visele mele se-mplinesc, caci tu esti cel care stie ce bogatii poate purta un sarut.
Lumea e o nebunie, las-o-n plata ei, tu asculta-ti inima.