| FrozenRose_7553 a întrebat:

Vreau sa am ajutati cu un sfat.Am facut matreataacrying si e prima oara in viata mea.Eu am parul gras dar pana acum nu am avut matreata. Ce sampon e mai bun Clear sau Head and Shoulders ...sa zicem ca ii bun un sampon sau cevathinking in cat timp se vad rezultatele?crying

7 răspunsuri:
| ΞJustΞмэΞ a răspuns:

Si eu am parul gras si mi se facea si mie matreata.Am folosit Clear pentru par gras pana m-am dus la medicul dermatolog si mi-a zis ca nu trebuie sa folosesc sampon special pentru par gras si mi-a recomandat sa ma spal cu Garnier Fructis Menthol-Fresh.Ma spal cu el de vreo 5 sau 6 luni si am scapat de aceasta problemawinking
Iti pot garanta ca scapi de matreata, dar de parul gras nu vei scapasad

| ιяιηυк a răspuns:

Buna!

Si eu am avut aceeasi problemalaughing.
Folosesc un sampon NIVEA anti-matreata -Sampon reparator-
Este foarte eficient si da rezultate in timphappy

Sper ca te-am ajutat!
Pa, pa!:*

| DroGuleTz a răspuns:

Stiu cum e si au am parul gras dar folosesc Head and Shoulders si nu mai am matreata sper ca te-am ajutat fundita?puppy dog eyes

| JaJe a răspuns:

Head & Shoulders! de cand folosesc acest sampon, numai am probleme big grin Mai ales daca e cu Menthol si mai bine.

| Mangoo a răspuns:

Salut!

Syoss este cel mai bun sampon, este adevarat ca si pretul este mai mare (15 lei samponul si 15 lei balsamul), dar si cantitatea este dubla.
Te asigur ca daca folosesti samponul, si dupa balsamul (eventual, este o solutie cu care sa te dupa spalare) vei vedea rezultatele dupa prima spalare!
Este Syoss pentru stralucire, pentru matreata, pentru repararea firelor distruse, etc...
Mult noroc cu matreata! PA:X

| sincer a răspuns:

Head and Shoulders Menthol, la mine a avut reactie si il folosesc si acum, rezultate dupa a doua spalare, adica la 2 zile sa fie nu mai mult si continui tot asa.

| Cookiee9712 a răspuns:

Eu folosesc sampon de la avon, e foarte bun ...mai ales acela verde iti da volum la par si nu mai e gras, si eu am avut parul gras, dar nu doar atat. te scapa si de matreata, sper ca ti-am fost de ajutor, apropo. si Head and Shoulders este destul de bun happy

Incearca`le big hug
:*