| SuperGirl122222222222 a întrebat:

vreau sa plec in Germania curand. aveti idee, am nevoie de pasaport?

Răspuns Câştigător
| unconnected a răspuns:

Daca ai buletin poti sa mergi doar cu buletinul. Daca vrei sa calatoresti in alte tari din afara Europei ai nevoie de pasaport(de exemplu in Canada, Sua,.)Sper ca te-am ajutat!
P.S. Daca esti minor ai nevoie de acordul parontilor ca sa iesi din tara.Si pentru asta trebuie sa mergi la notar cu parintii sa-ti faca o hartie(vezi tu acolo).happy

1 răspuns:
| Misoaga_Ioan_1994 a răspuns:

Daca esti majora iti trebuie doar buletinul dar daca nu esti majora iti trebuie procura de la amandoi parintii! procura ori o faci cu cineva din familie cu care de duci sau daca nu e cineva din familie o faci pe soferul cu care te duci! Drum bun! happy