| Lusha_8130 a întrebat:

Vreau si eu cateva citate si texte despre prietenie.Am nevoie de ele pentru o carte personalizata, cu mine si prietena mea.Mersi!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
1 răspuns:
| ardillabicolor a răspuns:

Prietenia e ca marea. Se vede inceputul dar nu si finalul.

Prietenii buni sunt ca stelele.nu ii vezi intotdeauna dar stii ca mereu sunt acolo.

Adevarata prietenie e ca un trandafir...nu ii realizezi adevarata valoare pana ce nu se ofileste.

Vei intalni oameni care te vor uita.Vei uita oameni pe care i-ai intalnit. Dar uneori, intalnesti oameni pe care nu-i poti uita.Aceia, sunt PRIETENII!"

Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o persoana esti intreaga lume.

Un adevarat prieten este cel ce intra atunci cand toti ceilalti pleaca.

Prietenii sunt acei oameni rari care te intreaba ce mai faci si apoi asteapta sa auda raspunsul.

Nu lasa o mica cearta sa distruga o mare prietenie.

Prietenii adevarati sunt greu de gasit, si mai greu de lasat si imposibil de uitat.

:*