| CrazyLoveMix a întrebat:

vreau si eu ( din nou ) statusuri de prietenie! Va rog frumos. Scurte ( propozitiibatting eyelashes ). Funda:*

Răspuns Câştigător
| divide224 a răspuns:

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

*Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei. (A boyfriend stabs you in the heart, a stranger stabs you in the front, a friend stabs you in the back, but best friends don’t carry knives.)

*Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare…

*Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat. (True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.)

*Daca saruturile sunt valuri/ Iti voi da o mare./Daca imbratisarile sunt raze/ Iti voi da un soare./ Daca prietenia ta e o stea/Iti voi darui toata galaxia /Pentru ea.

*Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI. (I’m sorrounded by angels. I call them FRIENDS.)

*Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta. (There will be many people who will walk in and out of your life but only true friends will leave footprints behind.)

*Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor. (A friend is someone who accepts your past, supports your present and encourages your future.)

*Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile. (Friendship is like the relation between hands and eyes. When the hand gets hurt, the eye cries, and when the eye cries the hand wipes its tears.)

*O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt. (A friendship that can end, never really began.)

*Nimic nu-ti poate schimba mai mult parerea despre un prieten ca succesul. Al tau sau al lui. (Nothing changes your opinion of a friend so surely as success: yours or his.)

*Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.

*Drumul spre casa unui prieten nu este niciodata prea lung. Ca si calea spre inima sa. (The road to a friend’s house is never long.)

*Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri. (A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself.)

*Fereste-te de explicatii. Dusmanii oricum nu te vor crede, iar prietenii nu au nevoie de explicatii. (Never explain–your friends do not need it and your enemies will not believe you anyway.)

*Never forget the people who made you who you are.*She’s my best friend. Break her heart and I’ll break your face!

*Cel mai bun accesoriu pentru o fata: prietenii ei. (The best accessory a girl can have: her best friends.)

*Laughing until your stomach hurts is what friends are for.

*E mult mai usor sa transformi prietenia in dragoste decat dragostea in prietenie. (It’s much easier to turn friendship into love, than love into friendship.)

*You know you’ve got the greatest friends when the only time they make you cry is when you’re laughing too hard.

*Friends are forever. Boys (girls) are whatever.

*Good friends don’t let you do stupid things… alone.

*A true friend is like a good bra: supportive, hard to find and close to your heart.

*A best friend is like a 4-leaf clover, hard to find, lucky to have.

*Friendship is like China bowl: once broken, can be mended but crack is still there.

*A friend is one who knows you and loves you just the same.

*A friend is one who knows us, but loves us anyway.

*Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.

*Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

*Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.

4 răspunsuri:
| Đϋffγ a răspuns:

• Ştie` când` să râdă`,Când să fie` supăRată`,Când in `ochii tai `să fie `singura faTă `ImpOrtantă •

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta…

Nu mai e Ea!Fetitza ce tacea!Astazi iti spun PA,ieri poate imi pasa.

Stiu sa iubesc,stiu sa ranesc,nu te juca stii bine ca pot trisa

m-am schimbat.dar de fapt,NICIODATA NU M'AI CUNOSCUT CU ADEVARAT."

Am o nebunie care iti place tie.am ceva aparte.eu nu sunt ca toate

~sa ma schimbi cu altcineva nu poti,la mine iubesti tot ce la ea nu suportzi~ :X

Am o nebunie care iti place tie.am ceva aparte.eu nu sunt ca toate

Am invatat sa am rabdare. Ca totul iti iese atunci cand nimeni nu te crede in stare !

Ea/El mi-a aratat de fiecare data cine sunt.

- S-a trezit la realitate . A zis că vrea să se pună pe fapTe . : x

-> Sii cand vine vorba de iiubire . Zi`le ca ma ai pe minne . "

"~> Este atat de schimbata ! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie vreodata !

Ştii ;>. ;x Dorinţele sunt pe gratis ... >;] Eu Nu ! ;x

Pt. ca nu are rost sa crezi in tot ce a fost ! ... "

Cand iti intorci privirea spre el,te luminezi de bucurie !"

Si adu`ti aminte de mine ca am fost cândva lânga tine.

Iubeste`o pana mori . C`o fata ca ea nu gasesti de 2 ori`!"

Asta mica. Promite cica. Ca va fi cea mai buna gagica

Prietenele mele? Te vor si ele

Sunt inofensivă,dar gândul meu e criminal

ca prietena am defecte , ca dusmanca snt perfecta

si c usor e sa zambesti.cand ai incredere'n ceea ce esti.

visul asta e usa din pragul nebuniei!

-esti aproape.da totushi.atat de departee

-rau si bine langa tine!

-poti sa ai tot ce iti doresti daca stii ce sa alegi

-Nu credeam ca'mi va fi rau.Am fost noi.Acum sunt eu

-esentele tari se tin in sticlutele mici :->

-Mie greu sa-ti spun in vorbe ce e in inima mea.

-Atata timp cat nu-ti pasa unde esti.nu te vei rataci niciodata

-incepi sa-mi spui:"s-a terminat". sh acum regreti ca ai plecat.

-te'am iubit.te iubesc.sh te voi iubi pana la infinit:X

-Langa tine vreau sa visez si sa mai stau.

-dragoste`i un sentiment ciudat.m`a facut sa visez neincetat

-Dupa mult timp iti dai seama cat de mult iti lipseste acel cineva

-Nu am nimic de pierdut daca o iau de la`nceput

• Orice baiat care se respecta are langa el o bruneta •

"Itzi spun … Să nu ma intorci iarăshi din drum … .

Imi alerg timpul :-x. Imi aleg tipul preferat de baiat..."

"♥ Dar esti departe! Te vreau aproape ! ♥

"♥ Potzi sa ajungi repede sus! Cu un compromis in plus ! ♥"

Acum vreau sa intru in lumea tha, se poate? .

Sh am intzeles odată cu timpu` că nimic nu`i moca!"

Ciudat, incă iti simt absentza, pare aberant... :-

Plecând prin diferite stări in functzie de combinări ."

• Asta sunt si n`ai ce face ,alta mamy numai faceee •

->Chiar nu e treaba ta!

Esti tot ce-am iubit .Si ce voi iubi.:X

->Zambeste, maine poate fi mai rau!

""...unii oameni nu gandesc,vorbesc si...ranesc!""

Tu stii ca te iubesc,asta e punctul tau forte!

Si daca nu ai fi Tu...cine as fi Eu!? ."

Its' time for..."I don't care"."

Băi, cine e erou’ tău? Cine-i lângă tine când ţi-e greu?

Stiu că ai vrea să ţi se mai deschida usa, că să-ţi vezi păpuşa!"

"♥●°°Mã Sίmŧ atât Dε Bίŋε.încât ŋίmεnί ŋu`mί facε Fatzã.X`°°●♥"

Privirea mea nu sparge gheata da` pe tine te face bucati"

Nu există fericire de care să-ţi aminteşti fără tristeţe

•Si daca el pe mine ma vrea care e problema ta?! •

•Fetele Rele Obtsin Tot Ce Vor.Fetele Bune Nu Pierd Nimic! •

mereu va fi una care sa planga dupa tine ... da` nu eu scumpule !

Nw exista baieti perfectsi ,sh doOar incepwturi de relatsie perfecte

a trebuit sa plec... stiu,inghiti in sec...

Regreti ca ai renuntat? Ramane de vazut!

Spune mereu Adevarul, ca sa nu fii nevoit sa tii minte

Absolut tot ce vreau!

mi`e foarte bine fara tine!

Asfalt pentru suflet!

Chiar si un ceas stricat nimeneste ora de 2 ori pe zi

este amarule

credeai ca in viata te inseala doar privirea?"

si cum se schimba unii-n curve nici nu-ti vine sa crezi.

Hai pleaca-n p*la mea,du-te,ca nu te mai retin

♥Esti cel mai frumos lucru ce l-am avut vreodata

♥Le pui conditii , la toti care te vor

As vrea sa ramenem asa, sa nu ne certam niciodata

♥Zambeste chiar daca ai sa cazi Chiar daca soarele apune si azi

[♥]Dacaa`sunt subiect d Barfa`Tu cretinoo esti oo tarfa`[♥"

• Sch|mBa` tOt RaUl |n B|ne,ch` Sh eO` m`Am Sch|mBat Pt. Tn!

As fi vrut sa te pastrez in inima…nu ma meritai iubire…uita`ma! ;-j

"lumea spune ca nu poti zbura. e o minciuna, nu crede in ea !

Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, Daca sunt fericita nu conteaza."!

dar indiferent de ce va fi, nu uita sa fi doar ce vrei tu sa fi ."

imi iubesc baiatul maxim

si totusi stie cum sa faca,cum sa ma tina,Ca atunci cand e cu mine sa ma simt ca o regina:X"

//si orice ar fi ...ei se cearta ,ei se`mpaca te iubesc mult viata

pentru tine as prinde ploaia din cer ! big hug

aici sunt si voi ramane nu mai pentru tine "love struck

love struck " ♫♦ Ŧė Īůßëśč ♥♫ " love struck

Traiesc intr-o Lume Perfecta. Fiecare Produs are`o Eticheta.•

●Sa fii capabil sa vezi realitatea.este un mare dar. ●

xD | invidia dOare =). sunt prea tare b-) ! |
#. Timpu` se scurge`n [RELUARE] . =X

.Oricine are dreptul sa fie prost , dar unii abuzeaza de acest privilegiu` ! =]

.N`am nevoie de diamantele tale Ca sa stralucesc ;X

.•[O faţă de [PRINŢESA] !
Un corp [INDECENT] !
Şi un stilou`.
Să mă induci în [TESTAMENT]!•

.FrumusetSea nu` se maSoara.
Ea se apreciaza din vedere :]

.•Nu arunc cuvinte inainte ;]
Ca lucruri ce se simt :]
Nu` se spun prin cuvinte`!•

.•Profiita de fiecare clipa` =]
Ca`n fiecare paradis =X
Exista cate`o ispita =P•

•te`ai sătuRat Să'ţi pui viaţa Ca o întrebaRe.
ţine CapuL SuS, ChiaR daCă dOARe taRe.• .

•De obicei,ii citesc rapid.
Pe cei care`mi Zambesc
Sh` de fapt nu ma inghit ;]•

Ptr. totdeauna el va ramane [VIATA] mea
Voi da totu` , sh` daca e sa cad .
Ma voi ridica ! ]

.Decat sa le dau satisfactie .
Celor ce vor sa ma vada cazand !
Mai bine. ma daram singura ;]
Sh`o sa cad razand ! =]

. Ink` 0 data, iar sh din n0uu`, t` fac high cand tuu` t` simtsi l0w

Cand ai bani t0tSi` sunt
"to family".

Aduti aminte cand spuneai '' Nu voi fuma . voi fi cuminte '' . Te apasa acum constiinta care inca te mai minTe . . Sh nu`i nimeni langa tine kRe sa te alinTe .

Oare . Fara ea ai fii la fel ? Da 0are . Fara ea te`ai simtzi altfel ? Caci daca e departe , nu te mai simtzi intreg . Spui : " Pune`0 intr`0 mie de fete ca tot pe ea 0 aleg.

Aud vorbe parsive despre Mine . Si continua barfa ! Da` cand ajunge la Mine barfa ;-x Isi cere skuze t_a_r_f_a.=]

Xx . [[`tsi-ai Luat`o in cap`.
Ce`pacat`! .
Acum`esti mai de cacaTh`. ! winking
. ce s`a intampLat`? surprise
tsi-as fi spus`ca te`iubesc`.
da ***`. n`ar fi rimath`! ]]

• … pentru fanii mei un simplu Te-am pupat si la revedere!

;x .plαng ιn ħoħotє dє rαs . dαy єvєrydαy . αuzι bєy.[ !? ]. ħєy ! 'tє`n mortιι tєι.[]. ;x

| CrazyLoveMix explică:

Sunt foarte multe, foarte frumoase si... foarte perfecte laughing Va multumesc si imi pare rau ca e o singura funda sad

| Chocolotto a răspuns:

.^Si poti sa-mi iei ce vrei.Cand am langa mine toti prietenii mei!batting eyelashes
.^Degeaba fraiere. Credeai ca ne poti face sa ne certam? Afla si tu eu cu ea suntem B.F.F. nu ne desparte pe noi unbatting eyelashes. un om de nimic!
.^♥Ea a fost mereu langa mine cand restul m-au lasat
Si a fost mereu cand toti pe la spate m-au acuzat
Ea m-a ajutat incet incet sa devin ce sunt acum
Si tot ea mi-a aratat care este cel mai bun drum.
.^Ca m'a intarit "fata mergi inainte, o sa ai parte si de fapte, numai de cuvinte!"
.^Si chiar daca lumea asta e parshiva si rea ma ajuta sora mealove struck.
.^Prietenia este egalitate armonioasă
.^E mai ruşinos să nu ai încredere într-un prieten decât să fii înşelat de el
.^Acordul felului de a gândi naşte prietenia.
.^Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare…
.^O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt
.^Asa zisii prieteni te judeca in lipsa.SI iti intorc spatele cand esti cu mana-ninsa
.^Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri.
.^Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.

| DianaCorsa a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute