| InNa_7399 a întrebat:

Vreau si eu sa stiu daca unui tip ii place sau nu de mine... Suntem in acelasi liceu, dar el e mai mare. La inceput vorbeam pe mess si apoi mi-a cerut numarul de telefon, ma suna si am ajuns sa fim prieteni foarte buni dar eu am vrut mai mult.Am discutat despre o posibila relatie insa mi-a zis ca are prietena si am inteles ideea insa, in ultimul timp ne intalnim la scoala iar el vine, ma ia in brate, ma pupa si nu stiu ce vrea sa inteleg... Oare ma place sau e doar amabil? Multumesc!

4 răspunsuri:
| ColorfullColors a răspuns:

PAI CU ALTE FETE CE FACE?
Adica poate fi doar politicos.pentru ca esti dragutza.si asa se comporza el cu toate. Sau poate chiar te place. Alfa daca s-a despartit de prietena lui, daca vb despre tine cu prietenii lui, vezi ca poate are ceva interesant la status, poate e legat de tine...
Incearca sa aflii ca poate are si el cont pe TPU. Poti sa-l intrebi daca a auzit de site. Daca zice ca are cont cerei numele. Tu o sa-i zici un alt nume, care nu e al tau, sau pur si simplu inventeaza ceva. Cautai contul, uite'te la intrebaribig grin.
Daca asa se comporta si cu prietenele lui...crying Nici nu stiu ce ar trebui sa faci pentru ca si eu am fost intr-o situatie f asemanatoare... Placeam un baiat de 4 luni, el stia. Dupa un concert am mers la un suc toata gasca. La sfarsitul serii noi ne saruatsem de 20 de ori si a fost ca in vis. Iti dai seama. Doar eram total indragostita.laughing Dupa 3 zile mi-a spus ca el asa face cu prietenele lui in general, ca a fost doar o distractie si ca tine la mine ca la o prietena. Chiar a folosit expr. "nu suntem compatibili"! Ce inseamna asa totusi?

Tot de vreau sa spun, e sa ai grija! Baietii nu pun niciodata ata de mult suflet ca fetele, deci de aceea fetele sfarsesc mai des ranite decat ei. sad

In final, eu as spune sa astepti, poti sai raspunzi la flirturi, dar mai mult nu! Asteapta si vezi ce face. Daca chiar te place normal ca o sa'si faca curaj si o sa-ti spuna. Daca nu prea, o sa lase situatia asa.
Trebuie sa realizezi ca nu trebuie sa'l astepti la nesfarsit. Trebuie sa inveti sa treci mai departe, sa uiti. Poate ca lacrimile te ajuta, poate ca nu. Depinde de tine.

Oricum mai tarziu s'ar putea razgandi dar nu in felul in care te gandesti tu: el s'ar putea gandi: "hey, asta era moatra dupa mine, chiar daca n-am vb de mult ea arata binisor. de ce sa nu ma mai distrez un pic cu ea?"
Si din nou vei avea de suferit.

Nu vreau sa fiu pesimista, si nu sunt! Sunt realista! Am trecut printr-o gramada de situatii din astea. Nu vreau sa suferi la fel de mult ca mine...

Doar ai grija. Afla indicii de la prieteni, familie, rude... verisorii stiu multe tot timpul!

Sper ca te'am ajutat! :* Ai grija de tine!

| denysa a răspuns:

Salut! La fel am patit si eu! incearca sa afli de cat timp are prietena si gandeste`te daca nu o are de mult timp inseamna ca ceva ceva vrea de la tine chiar daca nu ti`o spune direc. acum chestiile cu luatul in brate pupatul alea alea... se intampla si intre colegi de clasa. sau fi smechera si intreaba`l in gluma "da tu ai pretena si te dai la altele" sau "pr`ta nu zice nimic de ceea ce faci tu" si vezi ce raspunsuri da daca zice ceva in genu "lasa acum ca si asa nu ma vede sau dao`n colo" ii clara treaba ca tine "foarte mult" la ea, aici tu trebuie sa iti dai seama de reactia lui.[pune`i intrebari capcana]

| anonima122 a răspuns:

Cred ca te place

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca te place si poate acum nu mai are prietena, ai verificat?smug