| ilov3y0u a întrebat:

Vreau si eu statusuri de tristete. Cele mai multe primesc funda!love struck

2 răspunsuri:
| m97 a răspuns:

1.In intuneric tu esti lumina care ma tine in viata...singura mea speranta...singurul motiv care ma mai tine la suprafata.
2.Afara-i frig si innorat.Stau singur/a, trist/a si suparat/a.Afara ploua si-i urat, simt inima-mi vibreaza-n gat.Tu acolo eu aici vad lumini de licurici, tu esti acolo iar eu aici.
3. Durerea ce in suflet o port, nu pot sa o mai suport.In lacrimi ma topesc, in lacrimi ma trezesc.De ce oare te iubesc?
4.Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc.
5.Am invatat ca daca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu nu inseamna ca nu te iubeste din tot sufletul.
6.Cea mai grea lovitura pentru mine, este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul

| elenush_5905 a răspuns:

1.ce frumoasa a fost ziua
cand ne-am cunoscut
si ce greu a fost momentul
cand ne-am despartit.

2.in urma lacrimilor reci,
se scalda despartirea,
invata-n lume cat traiesti
sa pretuiesti iubirea.

3.apa curge lasand in urma
numai nisip si pietricele.
despartirea lasa-n urma
numai lacrimi si durere.

4.te voi iubi la nesfarsit!
nu-ti voi jura, dar iti promit!

5.ce oare s-antamplat
de ce ai renuntat
de ce ma pedepsesti
si nu vrei sa-mi vorbesti?

6.ai jurat candva
ca nu ma vei lasa.
credeam tot ce spuneai,
ce frumos ma minteai...

7.e greu sa plangi acolo
unde radeai odata,
sa vezi cum fericirea
in lacrimi e scaldata.

8.inima me e ca un templu:intri,te rogi si, daca meriti ramai.
tu nici n-ai intrat, nici nu te-ai rugat
dar totusi ai ramas. oare de ce?

9.ti-as scrie intotdeauna
cu litere de sange,
sa vezi si tu ce-nseamna:
a iubi si a plange!

10.va veni o zi cand tu imi vei spune:
"eu sunt pentru tine, nu pentru alta"
cu lacrimi in ochi iti voi sopti:
"ai fost pentru mine, acum fii pentru alta"!