| BiancaMihaella a întrebat:

Vreau si eu statusuri frumoase de dragoste.

Răspuns Câştigător
| Đϋffγ a răspuns:

Oricine ar vrea nu ar putea ce iubesc eu sa`mi poata lua, ce iubesc eu imi apartine si ma iubeste doar pe mine.

E un pic ciudat cum oare fara el ziua n-are culoare! Si-ntr-o clipa cu un zambet schimba viata ta.

Ochii verzi sunt asociati cu cu hipnotism subtil. Ei aduc aminte ca "daca un om se uita prea mult in adancul unei prapastii, prapastia va incepe sa priveasca, la randul ei, omul". Ochii verzi pot marturisi despre aroma ademenitoare a unei plante carnivore sau despre adancul misterios al oceanului.

Nimic nu este mai scump decat o sansa ratata.`!

Nu am uitat pe nimeni.Chiar daca m`ati privit cum plec! Am fost libera sa aleg! Am ales sa plec! Sa`mi fac ordine in viata! Trebuia s`o fac candva! ca-mi lacrima sufletul unde odata zambea!

Şi ce rost are dacă arăţi bine? Crezi că numai asta contează? Frumuseţea e trecătoare, ne vedem în câţiva ani să văd ce te faci fără veşnica ta tencuială şi fără mami şi tati datorită cărora te pişi într-un WC de aur în viaţă măi trebuie să lupţi dar este evident că tu nu faci decât să dai puţin din c*r ca să impresionezi un tip şi faci marele efort de a spune *te rog* când vrei ceva vei ajunge jalnică greul vine şi nu-l vei putea înfrunta pentru că tu ştii numai * mami, o vreau * şi * puiule am chef de senzaţii *. Deci crezi că vei ajunge cineva?

Ea e langa mine cand problemele sunt multe, Si tot ea e singura care are rabdare sa ma asculte.

"Si totusi ma iubeste`; x Pt. k sunt un copil` Si am o lume de vis` Iar simpla mea atingere` Il duce`n paradis`!; x"

E felul tau de a fi, sa ma faci sa te iert mereu!

"Suficient de matUra ca sa stiu ce vrei. Dar suficient de copila ca sa ma prefac ca nu`mi dau seama " •

●Iti place sa faci ancheta ca un prOcurOr.` Sa spui zi de zi "Stii, daca ma inseli, te omOr!

orice femeie are langa ea barbatul care si-l doreste dar numai o femeie inteligenta are langa ea barbatul pe care altele si-l doresc

Atunci cand crezi ca totul in viata e pustiu, inchide ochii asculta bataia vantului

Zambeste azi, maine poate fi mai rau! Traieste clipa, nu stii niciodata cand poate fi ultima

Kand merge elegant`, incet` sh apasat`, chiar si fetele` se uita lat:O`, tocuu` e inalt`; x, efectul e socant`!; x.Ma vrei numai pentru tine` q miscari` si gesturi` fine`!; x

"Cum vorbesc sau cum ma comport nu conteaza atitudinea ta FALSA nu ma impresioneaza eu simt k tot ceea ce fac e bine si niciodata n'ai sa poti schimba ceva in mine "

Viata este acolo unde te regasesti, momentul in care simti ca iti apartine clipa si ca in ea sta ascunsa o viata intreaga.

●Am o colecţie impresionantă de greşeli şi de persoane pierdute din orgoliu. Şi o colecţie de oameni care mi-au fwtut toate visele

Doar mi-am pierdut putin timpul, dar in privinta ta, n-am pierdut nimic. Tu in schimb ai pierdut incredibil de mult. M-ai pierdut pe mine.Pentru ca eu nu m-as fi pus in veci pres in fata ta!

-Niciodata nu e prea tarziu`! Toate trebuie` sa le incerci, incearcale pe viu! Cand toti prefacutii se prefac ca stiu ridica doar degetu` mijlociu!

Tu iubesti? sau te prefaci? iti zic eu: iti bati joc! ]

Stiu am un talent nativ, sa folosesc un zambet fin pe post de sedativ!

Pentru mine esti fabrica mea de droguri

In vara asta fac tot ce imi trece prin cap `!

Recunosc! Am gresit, dar daca ma iubesti, de ce nu ma poti ierta?

Prietenia nu tine de mOda nu e ceva ce se poarta doar sezOnul acesta nu se cumpara si nu se vinde este insa cea mai buna investitie in aceasta viata:X

O zi piErdutHa este o zi in care`nu ai Ras'

l`ai privit zambind si l`ai abordat gandind ca e la fel ca restul dar felu` lui de`a fi atat de diferit`h; x te` a facut sa-l iubesti e chiar deosevit; x

O raza de lumina o urma de durere un chip de inger suav distrus de-o grea durere:X:X:X:X

Recunosc poate ca ai jucat mai bine dar nu uita ca e 1-0 pentru mine

Si-ai vrea sa poti schimba ceva sa faci ceva sa fi altcineva.

am fost eu eu, tu si restul lumii si ziceam ca nu conteaza ce abereaza unii

`• Ma exprim sa intelegi mesaju` • Eu nu`s mata sa`mi cenzurez in fata ta limbaju •

hei iubi ma privesti pentru ultima data? zici ca chipul asta il vei uita mai gandeste-te o data ca fata asta nu o poti uita

Lacrimile sunt dreptul cel mai sfânt al celui ce sufera si mai ales al celui zdrobit de iubire.

Esti intr-un fel entuziasmat/a de zilele ce vor urma, stii ca te vei distra cu prietenii

Si zici tu k o spui mai bine ca il iubesti mai mult ca nu stiu ce ii faci dar vezi tu draga mea eu nu's ca tine, eu stiu prea bine ce am de facut fara sa ma incurc in propriile cuvinte! :-p

Tu ai fost singura care mereu mereu m. a ajutat m.ai salvat atunci cand am simtit ca lacrimile m.au innecat:X au fost momente grele peste care am trecut fara tine langa mineee sigur nu as fi putut:X

Nu te gandi la sfarsit daca nu stii cum ai inceput.Gandeste-te la inceput sa fie mai frumos pentru ca sfarsitul poate fi la fel de bun ca inceputul.

Iubesti copilaresc. Esti o persoana deschisa si iei totul ca un joc.

Dar cu amintirea ta in piept nu pot fii fericit

invata sa ierti fara sa privesti in trecut si fara sa pui lasuflet orice greseala numai asa vei dobandi

» " Daca razi, toti vor rade cu tine daca plangi, vei plange singur "

O vezi cum plange o vezi cum pleaca cu ochii goi Te detesti! tu prea mandru sa o opresti! Crezand ca vine inapoi

Prietenie. Încredere şi respect.

Fata destepta! Saruta dar nu iubeste, Asculta dar nu crede, Si pleaca inainte de a fi dezamagita!

#. te-am dat pe spate cu al mew stiiil de cOpiiil teriiibil.

Desi e tarziu, te opreste din drum cerandu.si scuze Si te priveste, lacrimand cu zambetul pe buze!:X

. Arata. mi drumu` si incepe jocu, da. mi totu` Da` nu forta norocu` ca se stinge focu `!

Desi ne doare / Trebuie sa acceptam / NE iubim oare? / Trebuie sa ne intrebam / A fost ce a fost? Dar acum nu mai are rost!

Si realizez ca pot [Sa uit tot]? Ca si cum n-ar fi existat deloc Intorc privirea peste umar, intalnesc un altu` in drum poate am pierdut ce aveam pentru altceva mai bun

Tacerea are glasurile ei de intelepciune ascult-o

Nu iubim decât ceea ce nu posedăm în întregime

"Credeai k`o s plang dup` tine, dar te`ai inselat
Daca e suparata. incearca sa o alinti

Degeaba imi spui ca ma iubesti cand tu nu imi dovedesti.Asa ca mai bine taci din gura si gaseste alta minciuna.

A trecut timpul cand te iubea Acum a mai crescut Si iti spune direct Pa

esti ubyrea vietzii mele ceai cazut de printree stele ai venit mai mangaiat pe gurita mai pwpat Ai plecat incetisor te iubesc sit te ador

Eu nu` cred in tacere, nu` vreauu` s` taci!

mereu langa mine s mi-ai facut zile bune

Cel mai bun prieten al meu sunt eu. Si asta ma doare!]

nu plange pentru cineva ca nu va merita, ca cel ce merita nu te va face niciodata sa plangi

Stai un pic sa iti explic k nu te plac nici un pic:X

Papushica-Esti cool stilat/a Ai grija sa fi ingrijit/a Ai numai haine superbe! Mergi regulat la shopping la cuafor!

Daca o viata de om e prea scurta pentru a citi toate capodoperele, mai are sens sa scriem carti mediocre?

Pentru EA, ar fi frumos sa o iubesti sa ii arati ca o iubesti si ca nimic nu va va desparti!

O ultima tigara-as vrea sa mai fumez Macar pentru. o clipa as vrea sa mai visez Gustul buzelor tale as vrea sa mi-l amintesc Va iubesc imi pare rau dar va parasesc :-

Imi doresc sa evadez dar sunt liber precum pasarea. Obosit in cautare de loc de veci. Durerea zace, incerc sa uit sa pier incet. Am regretat si-o sa regret.Ca fara Ea sunt incomplet.Cine e Ea asta e intrebarea Raspunsul Ca Ea e lumea cerul stelele, marea, muntii, oamenii Ma simt respins de toate si nu pot trai fara sa fiu iubit.De ceea ce am dorit sa ma iubeasca, sa ma pretuiasca, Toate la un loc se numesc regrete In Cartea Vietii sunt trecute, Uita-te si pierdute Mici regrete, dar in inima mea crude, Eu nu ma vand. sa se schimbe lumea pentru mine Eu nu am de gand Ultimul pas, ultimul cuvant, Ar fi intoarcerea in pamant. Iar ultimul glas ar fi adio E prea grea viata si singur. N-as putea traï-o

ti-ai luat`o in cap Ce pacat! ti-as fi spus`ca te`iubesc` da ***` n`ar fi rimat`!

Tristetea dispare o data cu trecerea timpului.

Iti amintesti cuvinte si taceri. Era demult, sau poate era ieri.Iti amintesti, erati pe acelasi drum Era demult, sau poate era acum

Nu-s perfecta dar de ce m-as schimba cand prietenii ma iubesc si-asa?

mi place zambetul tau si chipul tau de copil, Imi place parfumul tau, imi place cum te imbraci Imi place cand razi, cand plangi, cand taci; x

" Vezi tu, nu ma afecteaza ca vorbesti prea mult, atata timp cat nici tu nu te superi ca nu te ascult. "

As vrea sa pot da timpul inapoi sa intorc clepsidra si sa te pot privi din nou in ochi sa pot sa-ti spun cat te iubesc!

• Fiecare moment e un nou inceput, viata merge inainte, indiferent de ce-ai facut!

Că dacă tu ignori tot ce te-nconjoară, asta nu înseamnă că o sa dispară!

Si ce daca e lumea rea ma ajuta sora mea si la rau si la bine nu se desparte de mine.

She`s nothing like the girl You`ve seen before. Try to find the words to describe that girl "

Nu dărui celorlalţi după cum merită, ci după cum au nevoie.

Am o inima care la doi se imparte/Esti aproape, si totusi atat de departe/Departe

Ai puterea de a intoarce capetele celor din jurul tau.

Crucile nu sunt decât nişte pansamente pe faţa pământului.

[[; x]] Opreste'te din drumul tauh [] Si nu ma parasii` ca faara tine mi-ar fi greu si n-as putea traii [[; x]]

♦ Si alti incep sa acuze ca m-am' schimbat cu timpu' as fi ramas la fel daca ar fi fost totul mai simplu ♦

●E speCial ce s`ntamplă cu noi, avem sh` soare, avem sh` ploi

Iubire fara sentimente nu exista :]!

Mai e putin, mai e un pic Pana la maRele nimic Mai e o cliPa sau un ceaS Din tot ce-a foSt si-a mai ramas

E un nou inceput si tot ce am pierdut E pierdut deja demult si pun punct

Chiar dacă lumea îţi dă impresia că ţi-au crescut aripi încearcă să rămâi cu picioarele pe pământ.

Am nevoie de 5 minute din viata ta, in primul sa te sarut, in al 2lea sa-ti spun ca mi`e dor de tine, in al 3lea cat te iubesc iar ultimele doua sa ramai cu mine.

Uneori puterea unei femei sta in elegantaa, gingasia si dulceata de care da dovada

Declar ca aceste cuvinte nu sunt destul, nu sunt nimic pentru a simboliza dragostea…dar unde distantele despart inimi cuvintele le leaga

Cand te doboara niste cuvinte, nu te lasa Mergi inainte!

Prietenia nu o poti lega in lanturi, insa ea te leaga.

>Doamne scrie`mi cu sange./Viata pe piele/Si ajuta`ma sa scap de belele/Ca nu mai pot /Nu mai am lacrimi de varsat din mine /Si cateodata imi doresc sa vin si EU SUS LA TINE

♥De atata barfa m`am intoxicat, dar s` stii` k omul` nebarfit e 0m ratat.

Asta‘i pentru mine, pentru ale mele. N‘o să le zic numele că se ştiu ele!

•Nu te supara daca l`ai vazut cu vreuna vreOdata La dracu` fata tu esti cea mai importanta•»•»

Acum mă uit pe geam şi zâmbesc Că-s totuşi amintiri frumoase în care inca mă regăsesc

Am plans cand te.am vazut pe tine/Am plans cand ai plecat de langa mine/Am ras cand ma strangeai de mana/Acum plang k numai suntem impreuna./

"`Lumea e buna numa de dat din gura cand te uiti in 0glinda vezi aceiasi figura kndva prea c0pilar0asa acum prea matura `; x

Ai vrut sa vezi cum e cu alta? acum le ai pe toate si daca stau sa ma gandesc. n`ui deloc o drama Scuza`ma putin dar cum te cheama?

Suficient de matura ca sa stiu ce vrei Si suficient de copila ca sa ma prefac ca nu`mi dau seama

Şi îmi pare rău de tot ce s ‘ a întamplat ştii bine. Cel mai mult îmi pare rău că am pus suflet pentru tine ♥.

• Orice baiat care se respecta are langa el o bruneta •
E special ce se intamplă cu noi. Avem si soare, avem si ploi ♥

• Pata pe care o lasa o singura minciuna nu poate fi stearsa de o suta de vorbe adevarate •

• Iubeste`o nu`mi pasaa Pastreaz-o` de tot`, iar pe minee cand ma privestii` sa te lingii pe bot •

N-ai timp frate, de excese de sinceritate!

Nu stiu' cum suna :* dar fericirea mea consta in a fii inpreun a;>

♥. Ştiu că am greşit dar promit că nu mai fac :*, Uneori mă port prosteşte, de parcă aş avea în mine un drac. Dar tu nu ştii să te superi pe mine, deşi e foarte uşor să o faci. Fiindcă sunt expertă în tâmpenii, pot umple pe oricine de draci.

♥ N‘ai să mai găseşti una ca mine. N‘am să mai iubesc unul ca tine. Din mintea mea te‘am şters deja. Degeaba încerci să schimbi ceva te doare: Rămâi doar o eroare.; D

Imi amintesk d` cuvinte dulci d` am0r, dar d` la "t` iubesc" am trecut la "t` 0m0r" De la un suflet curat, la unuu` plin d` bube, cum ai trecut thu` d` la fete la curve!

● E fals ce iti spui, tu crezi ca te mint Sunt sentimente pe care le simt Cum sa iti explic ca sa-ntelegi → Tu ca si mine dupa libertate alergi

@. Şi mă gândesc la ce nu e permis. La ce e interzis. La ce eu numesc : vis!

•Încã nu s. a terminat luptã pentru ce îţi doreşti cu adevãrat.

♥Ai un mod de a veni usor la mine Si cand iei, iei tot ce e mai bun din mine; x

♥SI pentru el, esti doar o simpla fata. Mai mult de'atat nu ai fost niciodata.

5 răspunsuri:
| Anaalex520 a răspuns:

Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat!

In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta…

hmmm. ai parfumul meu in bluza ta, si stilul meu in mintea ta,vei cauta privirea mea in fiecare EA din viata taoh go on…

M`ai vanduth`cand ai avut`Ocazia` Io`NU te vand`. te dau degeaba

Imi place vrajeala ta.dar sa nu intelegi gresit. daca ti-am zambit nu inseamna ca m-ai prostit."

Nu mai e Ea! Fetita ce tacea! Astazi iti spun PA,ieri poate imi pasa.

Te uiti la ea,dar ma vezi pe mine o atingi pe ea, dar ma simti pe mine ma vrei pe mine, dar te multumesti cu ea niciuna ca mine, 1000 ca ea!

Elegant, dar ce e dincolo de fata asta, stiu doar cei pe care i'am facut sa planga'n viata asta.

VEZI AICI http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-2016.html

| Pitbull305 a răspuns:

Poate iti plac:
Era odata o fata oarba. si s-a izolat de toti si toate. nu vroia sa stea cu ea decat prietenul ei. Tot ce-mi doresc mai mult e sa pot vedea lumea din jurul meu, spunea ea. -Vrei sa te casatoresti cu mine? i-a propus intr-o zi baiatul. -Nu ma voi casatori daca nu pot vedea. La ceva timp, pentru fata a aparut o pereche de ochi donati. a putut vedea si in momentul cand s-a uitat la prietenul ei a vazut ca si el este orb. -"Nu ma pot casatori cu un orb". a spus fata si s-a intors sa plece. Inainte sa dispara sunetul pasilor ei, baiatul i-a soptit : "sa ai grija de ochii mei te rog"...

E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit

| DianaCorsa a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| 08062001 a răspuns:

A fost odata un baiat
Dupa o fata el umbla
Gabi prostul se numea
Dupa fata alerga
Fata il tot sicanea
Iar baiatul o iubea
sau
Departe esti de mine, de nu te mai zaresc, departe ori aproape, eu tot te mai iubesc!
- Cineva TE 1UBESTE, si ar vrea sa stii ca vrea sa fie cu tine oriunde vei fi. Cineva TE 1UBESTE si ar vrea cineva sa intre in INIMA TA.
- Niciodata n-am crezut ca vei fi. dar uite ca esti. esti aici... aproape de mine, langa inima mea. Te iubesc foarte mult., crede-ma! Esti tot ce am mai scump pe lume!
- Incep sa realizez cat de departe esti de mine, caci simt un gol imens in suflet care doare si nu poate fi alinat decat de mangaierea ta! Iti simt lipsaJUBIRE...
- Uita-te pe cer. daca ai numara toate stelele, ai afla de cate ori te iubesc.
- As vrea sa fiu o stea... o stea cazatoare, sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca. Te iubesc, printesa mea

| Ayshaa a răspuns:

Daca mai intreba ce iubesc mai mult "VIATA SAU PE TINE" as alege VIATA te-ai supara? poate da, dar oare tu stii ca esti "Viata mea"?