| Assiral a întrebat:

vreau si eu statusuri noi si frumoase... happy
Cele mai frumoase statusuri primesc funda love struck

Răspuns Câştigător
| IonelaaaS a răspuns:

1.♥Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme...tot as glumi! pentru ca stii.viata e grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist, daca nu m-as purta asa!

2.ea fumeazăă, se drogheazăăă. La tineee?! Nu mai viseazăăă

3.♥Telefonul il strang cu obsesie in mana.Nu stiu cum sa fac sa te sun. Dar simt ca totul e degeaba. Este fara rost Si stiu ca ziua asta. Imi va merge prost.

4.♥Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist."

5.♥Invat sa plang fara lacrimi, sa admir cu masca indiferentei pe chip, sa sufar razand de fericire, am oferit dragoste acolo unde trebuia sa ofer indiferenta!

6.♥Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata, ci pe CINE ai... Iubeste-ma cand o merit cel mai putin...Atunci am nevoie cel mai mult!

7.♥ Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!

8.Si poti sa tipi ca nu te-aud; si poti sa plangi ca nu te vad; si poti sa pleci ca nu te caut.

9.Ce stii tu despre dragoste? Tu care spui ca dragostea nu exista,ca e inutila. Habar nu ai ce pierzi! Normal,exista si lacrimi,cicatrici care raman,dar dragostea? Te face sa te simti viu,dragostea e vie si nu moare niciodata. Te doboara, dar te si ridica. Chiar daca suferi, suferi pentru ca iubesti, nu te dai batut. Ce trebuie sa fac? Sa renunt? Nu frate, NU RENUNT.

10.Te enerveaza, il faci in toate felurile, spui ca atunci cand il vezi o inchei cu el, dar cand sunteti fata in fata iti dai seama ca fara el nu ar fi la fel...

11.Intelege ca nu vreau doar o relatie de-o vara ca inima nu-mi bate doar cand e frumos afara!

12.~Nu sunt singura in ploaie si vant, am cea mai buna prietena de pe pamant!

13.Atunci când într-adevăr contezi pentru cineva, acea persoana îşi va face timp pentru tine mereu, fără minciuni, scuze si promisiuni.

14.Ea e rebela, dar e femeie fidela.Se aude? poc, poc, poc? sunt picioare fine ambalate in pantofi cu toc

15.Nimănui nu-i pasă dacă eşti trist, aşa că ai putea la fel de bine să fii fericit

16.Nu credeam că tot ce a fost frumos. se va sfârși așa! și nu credeam că într-o zi. îmi vei spune "Pa.". că vei pleca!

17.Suntem încă copii, e cea mai mare calitate. Ce înseamnă maturitate, rate şi trezit la şapte?

18.Ea a fost cu mine mereu, la bine si la greu...ea nu m-a barfit, ea m-a sprijinit♥♥
19.Am invatat k dupa altu tot un altu vine..Aceleasi replici..Acelasi "Te iubesc"…Acelasi rand "Mi`e dor de tine Te doresc"…!

20. După fapte înţelegi cine ţine la tine, după apeluri înţelegi cine are nevoie de tine şi doar cu timpul întelegi cine întradevăr are nevoie de tine

21.Eu nu vreau un student eminent
Vreau un bagabont indecent,
Care sa mearga la bar, la seminar
Sa-mi arate cum sa golesc pahar dupa pahar...

22.E timpul sa fiu o fata rea,
E timpul sa-ti arat k sunt mai buna k ea

23.Acum cand te iubesc, te rog nu spune NU, doar pentru tine mai traiesc. Te rog iubeste-ma si tu!

24. Încă am suflet de copil care refuză să crească, Mi-e egal cu 0 tot ce spune lumea asta proastă.

25.Că te-am văzut, e vina mea/Că mi-ai plăcut, e vina ta/Că te iubesc nu mă-ntreba/Sărută-mă şi vei vedea.

26.Pentru tine dragostea a fost o gluma. si ai trait cu mine numai in minciuna…

27.Cel mai accentuat zâmbet al unei fete este atunci când se simte iubită, când este fericită

28. Pisii, mă faci tu' pe mine panaramă? Scuză-mă, am uitat să-ţi reamintesc, acest cuvânt te caracterizează doar pe tine, scumpo

29.Sunt fitoasa si am stil, fata, spate, si profil...sunt o fetita cuminte si te fac doar din cuvinte.:*:
30.Mai ştii? Îţi plăcea să o vezi râzând.Ea tot cu zâmbetul a rămas, tu tot cu ea în gând

31.Ea e singura care mă înțelege ca om ♥ Ea e singura care-mi poate simții tristețea la telefon ♥
32.Esti cea mai buna prietena a mea si pentru mine asta inseamna nespus de multlove struck. Stii bine ca la tine tin si am tinut love struck. Nu te voi lasa niciodata! Voi fii cea mai fidela fata puppy dog eyes.

33. Când vreau să mă culc, numai la tine mă gândesc, ești îngerașul meu, fără care nu pot să trăiesc.; 3 `
34.Ca îndrăgostiții la început, îți aduci aminte cum era? Încă de când ne'am cunoscut, loc de cuvinte nu era : x
35.Ce e al meu, e al meu! Nu privesti! Nu atingi! Ai inteles, scumpo?
Funda?

1 răspuns:
| IaMwHoIaM3 a răspuns:

Sper sa te ajute!
Nu sunt un om obișnuit, pentru că am dreptul să fiu extraordinar…
Merg mai departe și le laș pe toate`n spate… Fapte consumate și vise spulberate.
Viaţa însăşi este magie, iar dacă nu crezi asta, măcar încearcă să o trăieşti ca pe ceva magic.
. Esenţialul este nu să trăieşti, ci să trăieşti cum trebuie.
aută să trăieşti cât mai simplu, ca şi alţii să poată trăi simplu.
E timpul să trăieşti viaţa pe care ţi-ai imaginat-o.
Viata este ca un joc in care ai s-au n-ai noroc
Nu judecati niciodata o viata pe care n-ati trait-o
. Cand totul este prea bine si prea frumos, ceva nu este in regula.
u conteaza cat traiesti, ci cum traiesti. Adauga viata la ani, nu ani la viata.