| AdeLinutSsA a întrebat:

Bunalove struck... vreau statusuri de despartire si tristete provocate de un baiat! Funditssa!

Răspuns Câştigător
| madalinapopescu a răspuns:

Statusuri de tristete:
1.Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare.
2.Am invatat Ca oricat Ai plange lumea Nu Se opreste In loc Pentru durerea TA.
3.Am invatat sa visez.Dar in acelasi timp invat sa-mi tin ochii deschisi.Realitatea nu este asa frumoasa cum vreau eu.Dar o accept asa cum este.
4.TotUl TReCE dar tOtUl nu Se UitA!
5.Am intrebari de pus, raspunsuri de dat, ganduri de ascuns, oameni de uitat!
6. Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile or sa te impiedice sa vezi stelele!
7.Mi-e frica sa spun ca nu mai esti.
8.In intuneric tu esti lumina care imi da viata!
9.Nu plange ca s-a terminat ci zambeste c-ai scapat!
10.Tu poti sa te-ndoiesti de soare, de focul ce scanteie-n stea, de legile nemuritoare; Dar nu si de iubirea mea!
11. Daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine, daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt, azi toate astea ma streseaza, as vrea sa mai fiu macar acum putin copil.
12.Totul e ca o lume de cristal, iar eu sunt doar un ciob de sticlacrying
13.A cazut si ultima petala de trandafir. s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna…
14.Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape.
15.E atat de frig. lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc. traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata
16.Te simti rau atunci cand tu iubesti pe cineva si stii ca el nu te iubeste pe tine ci pe altcineva.te simti singur
17.Nu te lasa invins de rau/ dar nici cuprins de bine/ nici tu nu te cunosti/ candva vei fi surprins de tine
18.Viata poate fi inteleasa doar privind in urma, dar poate fi traita doar privind inainte

3 răspunsuri:
| madalinapopescu a răspuns:

Statusuri de despartire:
1)Daca ai fi putut citi in sufletul meu, nu ne-am fi despartit niciodata.
2)Dragostea noastra parea un vis frumos, dar asta a si fost: doar un vis. Acum m-am trezit la realitate…

3)E greu sa treci prin viata cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie.

4)Am crezut ca e iubire, dar m-am inselat. Tu ai picat testul, din pacate. Pentru ca intr-o iubire adevarata e neaparat nevoie de doi.

5)Intr-o zi se intalnesc DRAGOSTEA si PRIETENIA. DRAGOSTEA intreaba PRIETENIA. daca eu exist tu ce rost mai ai? PRIETENIA raspunde: Ca sa aduc un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima.

6)
toata lumea stie ca dragostea e fericire dar despartirea e durere dar intodeauna, ca suferi sau iubesti, Dumnezeu e cu tine
7)De o luna si mai bine plange cerul pentru tine, stie ca te parasesc din plans nu pot sa ma opresc. chiar daca cerul mi ar zambi iubirea mea nu am sa imi pot stapani dorinta de a pleca.asta e!straight face de la mine pentru un baiat care n-a stiut sa pretuiasca iubireawinking.ce sa fac iubirea mea daca soarta a vrut asa am ajuns sa te iubesc si acum plec te parasesc.:X

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute