| mirunisa a întrebat:

Buna ziua!
As avea nevoie de ajutor.Dau funda!
Ascult muzica la casti de multi ani si in ultimul ma gândesc la auzul meu, iar dupa ce le scot parca nu aud bine...
Oare îmi pierd auzul?

Răspuns Câştigător
| AnarchyUK a răspuns:

Nu știu ce să zic de pierdut, însă dacă nu ești foarte sigură, ar trebui să faci o vizită medicului tău. Îți poate suna drastică sau nu această măsură, dar mai bine o întâlnire cu „omul în halat alb", decât probleme mult mai grave cu auzul.
De asemenea, dacă nu poți renunța, nu mai asculta foarte multă muzică la căști. Iar atunci când asculți, încearcă să nu o faci cu volumul dat la maxim, căci volumul ridicat contribuie la aceste probleme cu auzul.
În rest... sper să fie totul bine.
Sărbători fericite în continuare!