| NonimOo a întrebat:

As dori sa pun in vanzare o geanta plic pe okazii.ro si as dori detali despre posta coletarie. trebuie sa impachetez eu geanta sau se ocupa cei de la posta? iar cu plata ramburs cum primesc bani? va rog sa im explicati cat mai detaliat mai ales daca aveti experienta in vanzari pe internet

2 răspunsuri:
| RefinedStrings a răspuns:

Orice lucru pe care vrei sa il trimiti, trebuie sa fie impachetat de catre tine.
In momentul in care trimiti, completezi o foaie, si acolo trebuie sa bifezi, plata ramburs, si pui pretul coletului (plus transportul, depinde cum te intelegi cu, cumparatorul), Asa cum cumparatorului ii va veni o foaie acasa cum ca i-a sosit coletul si va trebui sa plateasca pentru a`l primi, la fel iti va sosi tie o foaie acasa cum ca trebuie sa mergi la posta ca sa iti ridici suma.

| Okaziiro a răspuns:

Buna ziua,

Pentru a afla informatiile solicitate de catre dumneavoastra, puteti lua legatura cu personalul specializat din cadrul Postei Romane. Site-ul acestora se regaseste la adresa http://www.posta-romana.ro/posta-romana.html. De asemenea, acestia pot fi contactati si in scris la infopost@posta-romana.ro sau la numerele de telefon: 021/9393111, pentru toate retelele de telefonic mobila si fixa, si 021/9393, apelabil din reţeaua Vodafone.

In cazul in care doriti asistenta in activitatea pe site-ul Okazii.ro, serviciul de Asistenta Clienti va sta la dispozitie prin adresa de email suport@okazii.ro sau prin numarul de telefon 0374652944.

O zi placuta,
Okazii.ro