| XxBlueRosexX a întrebat:

ce filme triste cu caini sau animale stiti, imi dati cateva la care ati plans in hohote, ceva gen Hachiko a dog story. Dau funda la cele mei bunewinking

2 răspunsuri:
| michelia a răspuns:

Uite un film pe care l-am cautat mult timp pina l-am revazut:
Across the Bridge, cu Rod Steiger.
E destul de vechi, actiunea e destul de incilcita, dar impresioneaza mult prietenia si loialitatea dintre un fugar ( aparent fara scrupule) si un catel care-i va fi alaturi.
Un altul care mi-a placut foarte mult este Wendy and Lucy, cu Michelle Williams.
Wendy vrea sa reia totul de la zero, dupa ce aparent nu mai are nimic in viata, dar filmul se centreaza apoi pe cautarea disperata a singurului prieten pe care -l avea alaturi: catelusa Lucy. E foarte emotionant filmul si puternic. Pe asta o sa-l gasesti usor.

Răspuns utilizator avertizat