| Lin_Mada_1997_pxQQ a întrebat:

ma confrunt de ceva timp cam 2 ani cu aceste cosuri. Am 17 ani fara 3 luni, de la 15 ani am aceste cosuri doar pe frunte, si puncte negre pe nas atat, http://imgur.com/gallery/a8YFHrd Stie cineva ce pot face sa scap de ele am si sub piele multe, ma enerveaza la maxim, am incercat o multime de creme, masti dar degeaba...va rog sa-mi spuneti ce pot face, are treaba cu sexul? Nu am mai facut sex de 2 ani si ceva

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Nu actul sexual este de vina.
Consulta un dermatolog, nu te complica cu prostii.

| ș53fan a răspuns:

Wtf man? Ce naiba spui tu acolo e o minciuna din ce stiu faza cu s.xul! Nu cred ca are cum sa aiba legatura acneea cu s.x! Cel mai bine ar fi sa treci pe la in dermatolog! Si eu am acnee de patru ani chiar, si inca mai am! Am fost la.dermatolog si mi-a prescris un tratament, am si un regim pe perioada nelimitata! ia incearca si tu asta:Gen sa eviti pe cat de mult posibil uleioasele, alune seminte, prajeli condimente pentru o saptamana macar! dsr treci si pe la dermatolog!