| Anutza16Bcc a întrebat:

Ma numesc Ana si am 16 ani jumate. Nici nu stiu cum sa incep. M-am despartit de prietenul meu acum 6 luni, de fapt m-a lasat pentru o "alta". Am fost 1 an si putin impreuna timp in care ne-am inteles bine. El este din acelasi cartier cu mine, iar respectiva din scara cu el. El este golan, toti mi-au spus ca nu e bine sa vorbesc cu el, facea tampenii contra legii. Nu-mi pasa ce ziceau altii atata timp cat ma gandeam numai la el. Eu mereu ii ziceam ca nu e bine ce face si il mai opream. Actuala insa nu a stiut sa-l opreasca asa ca a ajuns la puscarie(nu a stat chiar mult acolo, aproape 3 luni). Recunosc ca am plas enorm cand il stiam acolo, nu am dormit noptile. Am apucat atunci cand era inchis sa vorbesc cu el de vreo 2 ori la tel. Mi-a spus sa nu plang ca el e bine si sa am grija de mine, dar ca el a inceput sa tine la actuala. Imi venea sa mor cand am auzit. M-am taiat si pe mana. Ea niciodata nu i-a dus o guma cat timp el a stat acolo, doar mergea sa-l vada si asta pentru ca era dusa cu masina de catre tatal lui, pentru ca altfel nu se deranja ea. La inceput cand ne-am despartit si era cu ea, mai venea pe la mine sa ma vada. mereu zicea ca tine la mine si ca ma iubeste, dar atunci nu inteleg de ce m-a lasat? Cel mai rau imi pare acum ca ea isi bate joc de el iar el tot pe ea o vede fata buna. eu sunt opusul ei: sunt fata cuminte, nu m-a atins niciodata niciun baiat(stiti la ce ma refer), asa am fost eu educata. Cum pot sa-l uit? Acum cand stiu ca a iesit mi-e frica sa mai ies afara, mi-e frica pentru ca o sa-l vad iar cu aia si sigur nu o sa ma pot abtine sa nu plang. Ce sa fac? Imi doresc sa nu ma mai gandesc la el si sa-l pot uita ca sa pot sa-mi vad de viata mea. Dar nu pot. Mereu imi apare in minte, la fiecare gand. Va rog ajutati-ma! Nu stiu ce sa mai fac. Cum sa-l uit? Vreau dar nu pot. Ajutati-ma va rog! Va rog!

6 răspunsuri:
| Ciprian a răspuns:

Gaseste-ti un alt baiat. Daca te iubeste asa cum pretinde va fi foarte gelos. Succes!

| Ingerash a răspuns:

Draga mea, ai facut o pasiune pentru el, se pare ca el nu tea iubit, iti spunea caa te iubeste in speranta ca o sa faci sex ccu el, asta urmarea si de aceea a aleso pe aia, poate aia e o curva si ii satisface toate poftele.Eu te sfatuiesc sa incerci sa te apropii de cei din anturajul tau, prieteni parinti si sa il uiti pe golanul ala

| ღAnonimღ a răspuns:

Asta chiar e o situaie "tragica". Nu meriti sa fii cu un golan. Dupa cum a spus si czyupy... *** pai... iesi cu un alt baiat, fa-l gelos. Asa o sa il uiti mai usor. Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gaseste pe cineva mai bun ca el

| maddy_7749 a răspuns:

Buna Ana! Eu cred ca ar trebui de cate ori il vezi ar trebui sal ignori pur si simplu adica` sa treci pe langa el neinsemnata`si cazul cu uitataul trebuie sa vina de la sine incerca sa gandesti altfel sa te gandesti la alte lucruri care iti distrag atentia de ex prieteni scoala, si pur si simplu cand il vezi sau auzi sau nsuh orice alceva ignora de ex daca treci pe strada si el vezi cu tipa aia si te saluta spune-i ca tu nu si sa te lase odata in pace daca s-a despartit de tine, spune-i ca esti fericta cu un alt baiat, ca nu-ti mai pasa de el, a fost acum` a trecut sa fie fericit pana la batranete cu prietena lui, Sper ca te-am ajutat putin `chiar imi pare rau de tine si ce ti se intampla:*

| Anutza16Bcc explică:

Va multumesc mult pentru sfaturi. vreau sa va spun ca ieri a intrat pe mess, dar nu mi-am dat seama ca nu i-am dat ig. am vb si a venit la mine in fata. am inceput sa plang cand l-am vazut dar se vedea ca si el era trist. a spus ca actuala a inceput sa-i faca niste "'figuri'' si ca oricum o sa o lase si ca sa mai vorbim. a venit tot ieri seara pe la 7 dar am schimbat 2 vorbe si i-am zis ca nu are rost sa ne amagim si sa ramanem doar prieteni. recunosc ca imi e greu. mai ales cand m-a imbratisat am simtit ca mor. imi batea inima la maxim". mi-e foarte greu, dar aveti dreptate. inca nu am apucat sa-l vad cu fost dar cred ca asa este cel mai bine, sa-l ignor.