| danielsima2001 a întrebat:

Ma numesc Daniel. Am 16 ani si sunt din București. As vrea sa va cer păreri sincere la următoarea problema. Eu sunt cam urat...recunosc. Si asta se datorează faptului ca am cam multe coșuri. Am tot încercat sa scap de ele dar fara rost. Tot din cauza asta mai toți colegii din școală își bat joc de mine, ma jignesc. Si de multe ori ma si bat. Si eu îi bat pe ei dar asta nu schimba nimic. Nu reușesc sa mi fac deloc prieteni si in plus mi as dori sa am si o iubita preferabil din București dar mi este si frica sa intru in vorba cu vreo fata pentru ca nu vreau sa fiu jignit. In școală am încercat sa mi găsesc iubita dar toate fetele de care îmi plăceau m au refuzat. Ideea este ca chiar daca sunt mai urat nu înseamnă ca nu stiu sa iubesc. Sau ca nu s la fel ca ceilalți.Si va mai spun un lucru. De multe ori îmi vine sa plâng chiar la școală...dar ma abțin ca sa nu par si mai ciudat
Aveți poze cu mine pe Fb
https://m.facebook.com/roberto.sima.1
Oare toți ma cred la fel?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

N-as zice ca esti urat dar nu stii sa te pui in valoare iar lipsa increderii in tine se vede si din poze, ceea ce iti scade mult din puterea de atractie. Eu zic sa incerci sa-ti faci o schimbare totala de look, sa te tunzi ceva mai stilish, eventual sa-ti schimbi si stilul vestimentar in ceva mai cool si poate dupa vei reusi sa-ti intaresti increderea.

| OldSoul a răspuns:

Schimba-ti tunsoarea, asta nu te prinde, incearca ceva mai scurt pe parti si in partea de sus fie scurt si dat in sus, fie asa cum il ai acum si dat in spate.
In rest mai ai de lucrat la sima de stine, dar pentru moment eu zic sa te axezi pe tunsoare.

| Amanda1994 a răspuns:

Cu timpul se va rezolva. Nu iti pierde increderea in tine niciodata.
https://www.youtube.com/c/BlueGravitty