| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua/seara! Deci azi asta, i-am zis 'celei mai bune prietene' ca nu mai vreau sa stau cu ea, ca nu mai vreau sa vorbesc cu ea. Nu imi facuse nimic, recent. Doar ca ea e frumoasa, cu forme pline, se da "diva", etc. chatterbox si pe mine ma tinea asa, sa ma plimb dupa ea. Cand mergeam in grupul nostru de prieteni, ea era admirata, iar eu data la o parte. Cand avea nevoie de ceva, era la mine in secunda 2. chatterbox Si sunt surprinsa ca nu imi pare rau de ce am facut. Poate am fost invidioasa, dar poate m-am saturat sa stau in fundul ei mereu. Desigur, ea m-a luat peste picior cu chestii de genul: " Imi pare rau daca tu te chinui sa te faci remarcata si nu reusesti. Eu se pare ca reusesc din prima. Nici nu ma chinui, de fapt.", "Nu inteleg de ce sunteti toate asa invidioase pe mine. Sunt eu mai speciala? Da, normal ca sunt. ". Singura chestie pe care o regret e ca nu mai am cu cine sa stau acum, dar presupun ca nu mor 1 an si ceva, cat mai am.winking Intrebarea este... Dupa vacanta, sunt sigura ca o sa inceapa cu jignirile. Ce sa-i spun? Ce replici sa-i dau sa-i inchid gura? E printre primele ocazii cand vreau sa jignesc un om, intentionat. Ea e mica, grasa etc, si totusi admirata, considera "bunaciune", sau cum naiba se spune. thinking Deci, va dati seama, nimeni nu o sa vrea sa stea cu slabanoaga. Dar totusi, vreau sa o jignesc, sa vada cum e sa fii dat la o parte, intotdeauna. Fara chestii gen "Indiferenta e cea mai buna solutie".

6 răspunsuri:
| adyriadry a răspuns:

Buna daca tu te simtei sau ignorata ai facut cel mai bun lucru. iar cand vei inchepe din nou schoala i spui ce te deranja la ea dc tei certat cu ea simpu. replici nu cred ca trebuie sa ti le zica cineva ati va veni pe moment daca te jigneste fa si tu le fel. in cuzul in care vrei sa-o ignori si so lasi singura sa vorbeasca fauo. amandoua metode sunt bune cum vrei tu.

| DWDT a răspuns:

Poti sa termini repede cu ea. spunandu-i, de ex: "Si eu te-as injura dar stiu ca, daca ma cobor la nivelul tau, ajung la petrol si nu vreau sa ma murdaresc!"

| MissDyDee a răspuns:

Iti zic din proprie experienta..nu.ti era prietena deloc...si cu privire la felul in care o jignesti mai bine o lasi sa-si raceasca gura de pomana singura sa tipe si sa-ti zica ce vrea... cel mai tare doare indiferenta, fa pe puternica chiar daca te doare ceea ce zice, taci si fa ca nu-ti pasa.asta e sfatul meu.si sa nu comiti greseala sa te impaci cu eahappy

| MissDyDee a răspuns:

Si eu eram la fel ca tine slaba... un fel de ratusca cea urata si totusi daca stii sa astepti momentul oportun va veni si cel potrivit pentru tine..pt mine a venit la aproape 18 ani deci eu zic sa te asezi comod si sa asteptilaughing...

| PulbereDeStea a răspuns:

Desteptul moare de drum lung, iar prostul de grija altuia.

Poate ca nu sunt cea mai buna prietena a ta, dar sunt singura care vorbeste cu tine.

Ai nevoie de permis ca sa fii asa de urata?

Ieri, te-am admirat toata ziua... la zoo.

Nu te compari cu nimeni... toti sunt mai buni.

Nu stiu de ce, dar de fiecare data cand deschizi gura incepe o idioata sa vorbeasca.

Mi-ar fi placut sa fii la TV ca sa te inchid.

Cand vorbesti cu mine sa taci din gura!

Daca te fac proasta ar fi o insulta adresata oamenilor prosti.

Mai iubesti natura, chiar dupa ce ti-a facut?

Hai spune-ne tot ce stii. O sa iti ia doar 10 secunde.

Cred ca ai un creier ca si nou, avand in vedere ca nu l-ai folosit niciodata...

Felicitari pentru noua ta prietena... pacat ca nu o place nimeni!

Ai o voce frumoasa... dar de ce o irosesti vorbind?

Suferi de boala aia de a te baga in treburile oamenilor.

Multumesc ca ai fost o parte din viata mea... nu stiam ce e o viata de caine pana sa te intalnesc pe tine.

Arati foarte bine pentru varsta ta... zici ca ai fi in viata.

Felicitari pentru bebelus... inca nu ai aflat cine e tatal?

Cine are un creier mic, o gura mare si o parere de care nu tine cont nimeni? TU!

De ce intodeauna oamenii prostii au o gura mare?

Sper sa nu faci copii, ar fi pacat sa infestezi lumea cu prostia ta.

Nu imi multumi ca te-am insultat, a fost o placere.

Nu ma supar ca vorbesti asa de mult, atata timp cat tu nu te superi ca eu nu te ascult

Esti mereu asa de proasta sau azi e o ocazie speciala?

Esti dovada vie ca o persoana poate trai fara creier.

-Ce pasta de dinti folosesti?
Miroase exact ca WC-ul meu dupa ce s-a infundat

| stefydulcika08 a răspuns:

Deci daca te-ai simtit bine de cand te-ai certat cu ea inseamna ca nu a fost o prietenie adevarata. Daca iti era BFF cu adevarat nu te mai dadea la o parte. Daca tot se crede o 'diva' de ce ar mai fi fost prietena cu tine? Ii poti spune ca ea nu stie ce inseamna modestia. Ii mai poti spune ca e si o rasfatata de zile mari si ca nu stie ce inseamna sa ai un prieten adevarat.Si mai spune-i sa-si tina fitele pentru ea, pentru ca tu te-ai saturat de ele. Sper ca ti-am fost de ajutor. Funda?