| miki13 a întrebat:

sunt in clasa a8-a si as vrea sa dau la un liceu cu prifil turism(pentru a ma face profesoara de geografie sau ghid turistic). Ce licee imi recomandati (in Bucuresti sector 4, 5, 6 sau in Ploiesti)? Mai vreau sa mentionez ca nu imi place matematica, chimia si fizica.Multumesc!

3 răspunsuri:
| Cynthia13 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la un liceu economic pe profil:Turism.Licee bune ar fi Madgearu si Kretsulescu.Imi pare bine ca mai exista fete care le place mult geografia.Si mie imi place foarte mult. Sper sa reusesti ceea ce ti-ai propus.Mult noroc la examenele de admitere.Invata bine si ai grija cum completezi listele cu liceele.happy

| Rek200 a răspuns:

Depinde ce medie iti iese big grin sunt multe cu profil turism Madgearu, Kretsulescu, Kiritescu, Sf. Antim Ivireanu etc big grin poti sa alegi din astea 4

| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns:

In Ploiesti, daca ai media aproximativ 8. 6poti intra la virgil madgearu[economic]la turism si alimentatie.