| s1ndr0m a întrebat:

Buna ziua tpu.Acum o saptamana am fost la oftalmolog si in final mi-a dat ochelari cu dioptria de -0.75 la ambii ochi.mi-a zis sa ii port o perioara dar nu e sigur daca nu e permanent.Va rog sa ma ajutati nu as vrea sa iau ochelari la scoala doar pe acasa.Multumesc anticipat funda+vot!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa ii porti permanent altfel iti fortezi ochii degeaba. Nu vrei sa ii porti tot timpul atunci poarta i macar cand stai la calculator sau televizor.

| s1ndr0m explică:

Am 14 ani si nu stiu daca o sa ii port permanent sau temporal