| annadouapuncteics a întrebat:

Bunaa! :* eu am 1.76 si 57 de kg! cat ar trebui sa mai slabesc sa ajung la o greutate normala? crying

Răspuns Câştigător
| theStraightEdgeSavior a răspuns:

57 nu e deloc mult pentru 1.76 dar daca tii mortis alearga cate un sfert-o jumatate de ora in fiecare zi si mananca echilibrat nu conteaza ce mananci dar sa ai 3 mese pe zi si la final sa nu te saturi, eu sunt baiat am 1.97 acum am 99-100 kg deci sunt scandura, am avut o perioada cand ajunsesem la 120+kg desi faceam sport in fiecare zi, problema erau mesele haotice, si intr-o zi m-am hotarat, nu am mai sarit mesele si mancam la ore fixe(mancam cate putin)si apoi am inceput sa alerg in fiecare seara cate o ora(fara sa ma opresc)slabeam cate 1-2 kg pe zi, in 3 saptamani am reusit sa ajung la 96 de kg iar de atunci am pus doar 3kg in plus(in 2009 am slabit)

3 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Pai nu e greutate normala? mai putin de 55 si deja esti prea slaba, totusi daca stai ca vaca la pc mai mereu fara sa faci miscare o sa ti se puna grasimea si se vede si la cea mai mica greutate, asa ca ar fi super bine daca ai alerga in fiecare zi, daca ai face exercitii si daca ai manca mai putine porcarii happy

| GenesisXD a răspuns:

Buna, aici depinde de cum este proportionata greutatea, de ex daca ai multa grasime pe burta, acolo 2 kg se strang, pe coapse etc. Vrei sa devii fotomodel? Greutatea pe care o ai este normala, dar cum am spus la inceput, depinde cum este proportionate. Accepta-te asa cum esti draga.:]

| annamiia a răspuns:

Add pro_anorexia_bulimia
si vorbim despre cure de slabirebig grin