| VitaminaColorata a întrebat:

Bunnaaa.:d
Sunt foarte curioasa sa stiu cum dispar pistrui.hee hee dar fara sa merg la salon etcchatterbox

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pistruii nu dispar că nu sunt fantome!
Dacă nu cedează până la finalul pubertății numai cu lumină pulsativă o poți scoate la capăt!
Pa, pa.

| albertoy21 a răspuns:

La zapada iarna dispar pentru ca se retrogradeaza pieleawinking fundita big grinbig grinbig grinbig grin:

| Ștef_6990 a răspuns:

Pistruii sunt clustere de melanină concentrate care din păcate sunt interpretate aiurea mai ales de persoanele care le au în cantități mari sau de cele care nu au.
Spun asta fiindcă eu sunt o persoană care aveam destul de mulți pistrui pe nas când eram mic, iar acum nu mai am decât foarte puțini și care nu se văd și mi-e dor de ei.
Anyway, pistruii sunt accentuați de razele soarelui deoarece radiațiile UV-B activează melanocitele din piele crescând producția de melanină, acesta este factorul principal.
Deci dacă te protejezi de soare puternic, pistruii nu sunt foarte accentuați!
Nu uita, oricine are pistrui, absolut oricine, însă factorul genetic este cel mai important: probabil cel puțin unul dintre părinții tăi a avut sau încă mai are pistrui. Dacă a avut, iar acum nu prea mai are, același lucru vei păți și tu cu timpul.
Găsești pe acest site: http://www.libertatea.ro/stire/cum-scapi-de-pistrui-237425.html
anumite remedii, mai bune sau mai puțin bune pentru a scăpa de pistrui.

Succes, dar nu uita, multe femei frumoase au pistrui :)