| anonim_4396 a întrebat:

Ca sa pot spune pe scurt eu st la liceu si era un baiat care parea ca ma place mi-a cerut nr de telefon l-am dat si am inceput sa vb/M-a invitat afara destul de seara si nu am iesit dar in aceeasi seara si a pus poza cum se saruta cu alta.A sters-o dupa cateva zile si m-a sunat intrebandu ma daca mai st virgina si daca vreau sa fiu cu el trebuie sa ma culc cu el.Am doar 16 ani iar prieten nu am avut desi m-am simtit atrasa intr-un mod ciudat de el Vroiam sa l vad mai des si sa l cunosc asa ca I-am scris un mesaj in care I-am spus ce simt.Ca il simpatizez din suflet si e prima oara cand recunosc.Mi-a spus ca l-am impresionat si ca ma adora ..peste cateva zile mi-a cerut 4 sute de mii ca are probleme cu parinti.Ca proasta am zis sa ajut ( era ca o datorie).M-am intalnit cu el si I am dat bani dupa care au mai trecut 3 zile si mi-a cerut 6 sute.Am schimbat placa stiind ca sunt folosita l-am pus sa ma astepte cateva minute apoi ca nu am putut face rost si o sa mai incerc.A zis ca nu il intereseaza de unde sa fac si poate chiar sa bag ceva la amanet ca iese urat. Nu mai scapam de el ca ma suna incontinuu si nu imi permiteam sa afle altcineva asa ca seara m-am pronuntat ca am 3 sute.Mi-a sugerat sa ne vedem chiar la ora 10 pentru aia apoi l-am luat mai tare exprimandu mi punctul de vedere( ca nu pot din cauza ca fratimiu mi-a luat bani si vede mesajele ce mi le scrie asa ca sa aiba grija cu amenintarile).A spus ca lui nu ii este frica de nimeni numinandu ma nesimtita si vorbindu mi cu fa.Am inteles cine este de fapt...In ziua de azi il vad mereu in tramvai/masina in drum spre liceu si ma doare foarte tare ( chiar si in pauZE). Adica ma macina treaba asta. Oare el chiar si-a batut joc.dc ma ignora total? Eu am gresit? Nu stiu exista vreo posibilitate sa simta ceva pentru mine sau ma prostesc singura?

3 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Cred ca raspunsul se afla in ultimele trei cuvinte din intrebare.

| SkyPilot a răspuns:

Din pacate baiatul respectiv este un derbedeu. Uita-l si stai departe de el. Imi e teaama ca daca ai continua o relatie cu el, daca accepti sa faci sex cu el sa nu te santajeze si sa te trezesti ca vrea sa faci sex pe bani cu altii. Mie chiar mi se pare in stare de orice.
Sincer, cred ca ti-a trecut glontul pe la ureche si ca ai avut mare noroc ca nu ti s-a intamplat ceva mai rau.
Cauta-ti un baiat educat si cu bun simt, care sa te iubeasca, sa te respecte si sa te protejeze.

| HikariAi a răspuns:

Nu inteleg cum poti fi asa naiva, dupa cum scrii nu pari batuta in cap. E clar ca tipul te foloseste si isi bate joc de tine. Oricum ai fi, tu nu ai nevoie de o astfel de persoana in viata ta mai ales un baiat care te face nesimtita si iti vorbeste cu fa inca din primele conversatii. Chiar daca prin imposibil a-ti fi impreuna cum crezi ca va fi viata ta alaturi de el? Pentru ca eu unul imi imaginez ceva horror! Serios acum, sunt o gramada de baieti seriosi, asteapta pana vei gasi baiatul potrivit, incearca sa gandesti si cu creierul. Poti te supari ca iti zic, insa asta e adevarul si asta e mai bine pentru tine, nu are rost sa te indragostesti de o astfel de persoana. Eu daca eram in locul tau m-as fi dus si la politie sa-i fac o plangere pentru acele mesaje ca tot a spus ca nu-i e frica de nimeni. Toti avem probleme noastre, si multi avem probleme cu parintii, insa asta nu inseamna ca trebuie sa cerem bani sau sa ne comportam ca niste golani.