| saymoon a întrebat:

Cam cate sanse sunt sa fii inalt, daca parintii sunt mici de statura? Si cam pana la ce varsta cresc in inaltime baietii? Dar fetele? Sunt printre voi persoane de genul asta, mai inalti ca parintii? Dati mi si niste detalii, despre inaltimea voastra si cea a parintilor, va rog. Fundita, garantat.

3 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Pai normal cresc pana la 15 ani, si posibil pana la 20-21 sa mai creasca un cm. doi cm.
Sunt sanse! Daca te apuci de inot sau de baschet (un sport care iti dezvolta f mult muschii), te poti face mai inalt decat parintii tai! Toata lumea vrea sa fie mai inalt : fetele vor sa atinga 1. 70-1. 75, baietii vor 1. 80, dar uneori nu e posibil.

| alexaaa a răspuns:

Eu de ex am parinti nu foarte inalti(1, 60 si 1, 57) si am 1, 65.baietii cresc si se dezvolta pana la varsta de 18 ani, la fel ca fetele.doar ca fetele se dezvolta mai repede, in timp ce baietii un pic mai lent. difera de la fiecare persoana.

| Selena54 a răspuns:

Daca parintii sunt mici de statura cred ca e posibil sa fii mai inalt daca ai rude apropiate mai inalte. da` daca vrei sa te inalti joaca baschet sau fa innot big grin