| BuBuLyNa a întrebat:

Cam de la ce varsta ar trebui sa invat sa merg pe tocuri?

Răspuns Câştigător
| Victoria a răspuns:

Asta variaza de la persoana la persoana. Daca esti inalta, nu este neaparat nevoie sa folosesti tocuri, pentru ca esti avantajata de la natura, dar daca vrei poti sa folosesti la ocazii mai speciale precum la petreceri, zile de nastere sau majorate tocuri nu prea mari, ca altfel poti fi mai inalta decat baietii. Daca esti scunda, e bine sa folosesti tocuri de pe la 15-16 ani, insa nu in exces, pentru ca iti pot dauna sanatatii.

5 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Pantofii cu toc purtati la varste fragede pot duce la la aparitia timpurie a inesteticilor varice, de aceea e bine de purtat asa ceva dupa 16 ani.

| PurpleLadybug a răspuns:

Eu cand eram mica abia asteptam sa cresc sa pot purta tocuristraight face imediat afc 15 ani se eu m-am cocotat doar de 3 ori p tocurilaughing. Chestia e ca poti sa faci asta cand vrei, dar alege tocuri demarimi mici la inceput.crede'ma. prima mea pereche de sandale cu toc, desi aveau talpa completa, aveau tocul de aproapte 10 cm:O:O ma simteam ca in pod + ca nu putea nici merge bine cu ele
take care!peace sign

| catthshshshs a răspuns:

Ce sa zic...depinde si ce varsta ai tu acum de iti doresti asta. Cred ca o varsta potrivita este de 12-13 ani.Atentie insa, sa inveti, nu sa si le porti.Vei avea timp cand vei mai mare sa porti doar incaltaminte cu toc.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai pe la 13 toc de maxim 5thinking si de la 15 cum vreihappy
nu purta de la 12 tocuri de 10. nu t bine deloc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fuga, fuga ...hai acum sa invatamwinking ca nu mai avem timp.bwaa rolling on the floor)). Sa imi zici si mie cate picioae tia'i rupt dupa experientza astabatting eyelashes.