| anonim_4396 a întrebat:

Cam de la ce varsta trebuie sa porti un sutien? Cam ce marimi trebuie sa aiba sanii pentru a trebui sa porti sutien? Face bine sutienul?
pentru fete:La ce varsta ati purtat sutien?

24 răspunsuri:
| JackieSue a răspuns:

De la ce varsta vrei tu... da conteaza de marimea sanilor laughing.
Bustierele sunt mai lejere...deci nu stiu ce te grabesti cu sutienele.
Inca port bustiera si sunt destul de marelaughing.

| yanny`s a răspuns:

Eu de la aproape 15 ani.Pana atunci insa am purtat bustiere.nu este o varsta obligatorie la care sa porti sutien, depinde cand simti tu nevoia. Se recomanda purtarea lui atunci cand faci un sport, pentru ati sustine sani. Exista sutiene pe diferite marimi, incepand de la numere foarte mici.Depinde doar de tine acum.

| BUBULINA a răspuns:

Sincer nu imi aduc aminte varsta pe la 14 ani cam asa cred
dar eu port sutien doar cand e cazul mai ales vara
te sfatuiesc sa nu porti sutien mai bine iti recomand bustiere sunt mai lejere
sutienul e mai incomod si din cauza lui se lasa bustul

| S†®£p§¦L§ a răspuns:

Eu de la 13 ani...[big grin]... daca tu ai sanii mici eu zic sa nu porti sutien o bustiera e perfecta...sunt fete la mine in clasa care abia le-a crescut sanii si deja poarta sutien.laughing...si nu e adevarat k daca porti sutien des ti se lasa sanii.winking.am citit p net.smug... daca vrei sa ai sanii frumosi.trebuie sa porti un sutien potrivit cu matimea sanilor tai.winking

| Amy_5230 a răspuns:

Eu am 11 ani si de anul asta am inceput sa port pentru ca nu imi place ca mi se vad sfarcurile si cand alerg imi sar si toata lumea se uita la mine big grin

| Crisu_8842 a răspuns:

La 12 sau 11 ani thinking

Si parerea mea e ca nu face rau...
Conditzia
esa ti-l schimbi de fiecare data
cand simti ca te strange si k'ti cresc sanii...
sa-ti iei o marime mai mare...
Numa asa ii poti alsa sa creasca

In rest n-are nimicwinking

| Sounds.of.Music a răspuns:

Un sutien porti de obicei vara cand te duci in oras.cu fetele...etc...in rest daca nu te simti bine fara este recomandata o bustiera., ...cand trebuie sa porti depinde numai de ''bustul ''tau... daca ma intelegi...eu port de la 13 ani...bine.si aveam nevoie... dar la tine nu stiu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

eu tot am inceput pe la 11 ani sa port sutieni
bustierele numi plac foloseam sutienul pentru o forma mai frumoasa a sanilor dar nu este nici o problema dacaa incepi sa porti mai tarziu tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am o intrebare, de fapt eu sa zic asa sunt la inceput.am si eu aproape 13 ani si nu stiam exact care e cea mai mica marime de sutien? puteti sa ma ajutati va rog.big grinmultumesc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru prima data am purtat sutien, apriximativ pe la 12 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu as purta sutien dar numai la sport fiindca cand alerg ma dor FOARTE tare!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am doar 13 ani si port bustiera insa sanii meii sunt cam mici

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poi eu cred ca pe la 14 ani bineinteles daca ai ceva sani. Dar uneori e cam incomod mai bine fara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 14 ani. si port sutien. ideea e ca porti sutien daca vrei si daca ai ce pune in el daca nu las-o balta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu decat o singura data am purtat sutien si ma incomodeaza foarte tare pur si simplu nu suport acum port bustiera la inceput nu imi placea ca si aceea ma incomoda dar acum m-am obisnuit, asa ca este alegerea ta sa porti sau nu sutien eu iti recomand sa nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai eu am 11 ani si port sutien depinde cat de mari ai sani nu depinde ce varsta ai poti sa porti si bustiere cu burate e cam acelasi lucru dar porti ce vrei

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu port de la varsta de 12 ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Care este cea mai mica marime la sutiene?
Tebuie sa porti doar dupa ce iti vine ciclul?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La 13 ani big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lool.ce.destepte.sunteti.mai.fato.porti.sutien.sau.bustiera.dra.eu.ati.recomand.sutienul.ca.ati.face,sani.sa.creasca.mai.repede.deci.masoarate.si.ia-ti.un.sutien.cel.mai.mik.nr.e.0.darce.ati,.trb,tie.e.ca.0,1,2.astea.ca.ejti.mik

| Flory45 a răspuns:

Eu am 13 ani si am sanii destul de maricei. dar nu stiu cum sa-i spun mamei... da sutienul face bine. te sfatuiesc sa nu porti bustiere pentru ca ti se vor lasa saniibig grin funda?

| justme_8835 a răspuns:

Pai eu am 13 ani si port bustiere.cateodata cu buretetongue nu stiu, eu nu am sanii asa mari dar pe la vreo 14 ani jumate-15 as vrea sa incep cu sutienele, numai ca nu exista neaparat o varsta anume. poti purata si la 10 ani daca ai pentru ce sa portihappy

| elenasweet a răspuns:

Eu am purtat sutien din clasa a IV a si nu am avut nici o problema!

| Iudita a răspuns:

15 ani