| RandomHuman a întrebat:

Cand faci apartenenta unui text la genul epic trebuie sa povestesti textul pe momentele subiectului?

1 răspuns:
| Usefulaid a răspuns:

Dap, trebuie intai sa spui definitia genului epic, mai apoi o teorie cam de ce crezi tu ca acel text se incadreaza in genul epic si la urma sa dai exemple din momentele subiectului, ceea ce inseamna ca va trebui sa le si povestesti! La final trebuie sa scrii concluzia si intr-un alt alineat opinia ta! Iar textul este ca si gata! Poti lua exemple de pe net pentru a exersa si ai grija la exprimare! Bafta :*