| Carolinee a întrebat:

Cand trebuie sa-mi vina menstruatia am acel lichid alb spre galbui dar nu mi-a venit si app am 12 ani si nu am deloc sani ( nu stiu dc dar cand stau in apa par mari dar ma rog nu am deloc)
ajutor o sa primesc si o fundita am sa daruiesc!

4 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Menarha pe la 12 ani apare de regula ( dar unele pot avea mai repede sau mai tarziu ).
Si sanii iti vor mai creste, dar nu se stie exact ce marime vei avea, pentru ca uneori ei se mostenesc ( marimea ) alteori e posibil sa te dezvolti cu totul diferit.

| Stefanyax0 a răspuns:

Acesta este unul dintre indicii că ești deja la pubertate, îți va veni menstruația curândwinking.

| cranian0000 a răspuns:

Pe la 14 ani...

| Iuliii96 a răspuns:

Nu te panica! Menstruatia apare intre 13 si 15 ani, depinde de fiecare fata. Daca ti-a aparut acel lichid alb-galbui e un semn ca esti la pubertate.Cat despre sani, vor creste in timpwinking