| GlontulAreMereuDreptate a întrebat:

Cand visez mereu ma visez fugand de ceva sau de cineva, si simt frica si ingrijorare. Ce inseamna?

Răspuns Câştigător
| swagMeOutBitch a răspuns:

- nevoia de evadare, de scapare dintr-o situatie dificila; nivelul energiilor tale este dat de felul cum alergi in vis;
- daca reusesti sa fugi de ceva/cineva - vrei sa schimbi starea de lucruri de care vrei sa scapi in vis;
- vrei sa fugi, dar picioarele nu te asculta - lipsa de incredere de sine, lipsa de vointa si perseverenta, lipsa de mijloace concrete de a face modificari in viata personala; gândestete daca in viata reala vrei sa scapi de o anumita situatie deranjanta sau cauti neaparat sa ajungi la o anumita situatie mult sperata. in functie de aceasta directie, iti poti interpreta visul ca pe un simbol pozitiv sau negativ;
- alergând de placere - nevoia de a micsora putin ritmul in actiunile tale de zi cu zi;
- intr-o cursa - situatie conflictuala sau concurs de imprejurari, trebuie sa fii atent la adversarii sau concurentii tai;
- câstigând o cursa - incredere in tine, dorinte de marire si de realizare personala.
- Artemidor definea imaginea ca prezicerea unei fericiri fara obstacole, iar Edgar Cayce ca o dorinta inflacarata de atingere a obiectivului propus.
sper ca te-am ajutat.dai fundita?love struckd