| Debb. a întrebat:

Care credeti ca sunt avantajele si dezavantajele de a fi V. I. P? Raspunsul cel mai complex va primi funda!

2 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Hmm, bună întrebare.
Ai avantaje gen, dacă eşti materialist, poţi face bani uşor, mulţi şi fără efort; dacă vrei să fii popular, ai toate şansele să faci o gafă de proporţii mari că doar orice om greşeşte, şi deci, toate reflectoarele se întorc spre tine; poţi avea tot ce-ţi doreşti, material; poţi avea lucruri deosebit de noi sau unice, făcute doar pentru tine; poţi avea propriul parfum, linie de cosmetice, etc; poţi să te bagi peste tot că nimeni nu-ţi spune nimic (de la politică la muzică, pe toate poţi să le încerci).
Dar cred că sunt mai multe dezavantaje: vei avea fiţe până şi la culoarea hârtiei igienice, doar pentru a deveni la VIP decât erai până acum; nu vei avea o relaţie fericită niciodată (pentru că mulţi se cuplează doar de dragul de a mai atrage atenţia sau doar pentru a stoarce alt VIP de bani), sau şi dacă ai o relaţie happy, nu o să ţină prea mult; eşti asaltat de fani, nebuni care te urmăresc, reporteri, paparazzi şi tot felul de paraziţi; la fel de repede cum îţi câştigi averea, poţi să o pierzi; poţi ajunge la închisoare mai uşor ca alţii (faci o prostie şi cei din jurul tău în general nu sunt de încredere, aşa că vei fi turnat rapid); niciodată nu poţi spune că într-adevăr ai vrea să ajuţi oamenii săraci, să spunem, sau orice chestie de caritate, că mulţi vor crede că faci asta doar pentru a fi şi mai popular; ajungi să-ţi strici corpul de la diete, machiaje, coafuri, etc (în special dacă eşti femeie), şi multe altele. Să nu vorbim că intimitatea, e undeva aproape de 0.

| Ana a răspuns:

Cand o sa devin un V.I.P o sa-ti zic, pana atunci n-am de unde sa stiuwinking