| anonim_4396 a întrebat:

Care crema de epilat e mai buna veet sau farmec? in cit timp iti creste parul?

3 răspunsuri:
| xqevilkissworldx3 a răspuns:

Pai ambele sunt la fel de bune insa depinde de reactia corpului tau, poate parul creste mai greu/repede. si daca atunci cand te epilezi cu crema te ustura pielea inseamna ca respectiva crema nu este buna pentru tine happy funda?

| Elvina a răspuns:

Mai bine folosesti ceara, n-ai treaba 3 saptamani. Cu crema de epilat iti creste a doua zi.

| Euletitia a răspuns:

Buna! Inceraca benzile de ceara rece de la Veet. Sunt foarte bune si eficente. eu le folosesc pentru epilarea picioarelor si ma tine mai muklt de o luna(bine, eu sunt blonda si nu am multe fire de par pe picioare si nu sunt niciodata groase si nici inchise la culoare). Pentru axile insa nu se recomanda acesete benzi, pentru ca provoaca iritarea si inrosirea pielii. Ar fi tot de la Veet niste benzi speciale de ceara rece pentru axilee, dar si acestea irita pielea. Eu, personal, folosesc pentru aceasta zona paaratul de ras si e mult mai bine. dar pentru picioare c ele mai bune, sunt in opinia mea, benzile de cera rece Veet.