| iulianus111 a întrebat:

Care dintre voi fumati?/de la ce varsta?/parinti vostri stiu?/Eu unu mi-e rusine dar fumez de la 12 ani pe 30 aprilie fac 13 in fine n-am mai fumat de 2 luni dar m-am reapucat azi dupa ce am vazut o pr de-a mea ca fuma si i-am cerut oricum toti din clasa la scoala fumau cand trec m, a intreaba daca am un foc sau o tigare... am vrut sa ma las dar antoraju am cam obliga ce sa fac e cam greu mai ales ca si tata fumeaza bine tata a avut o pauza de 4 ani dar sa reapucat de suparare acum incerca iar sa se lase deoarece nu vrea sasi distruga de tot plamani in fine ai mei nu stiu e logic creca mar bate dar poate ca nu dar mi-e rusine orcui cred ca iar fi deci sper sa am multe rapunsuri intrebarea e mai sus.

6 răspunsuri:
| zelda a răspuns:

Am avut si eu o perioada sa stii.dar eu zic sa te lasi pentru ca te distrugi singur.14 ani si aflase mama la un moment dat si mi-a spus ca e mai bine sa ma apuc mai tarziu daca tot vreau sa fumezhappy

| crytical a răspuns:

Fumez de la 16 ani si acu am 17. parintii nu stiu dar nici nu as vrea sa stie cu toate ca daca ar afla s.ar impaca cu ideea dar nu vreau eu sa afle pentru ca i.as dezamagi, spunand tot timpul ca eu nu fumez ca n.am trebuie si ei vand incredere deplina in mine si daca ar afla iti dai seama. aiurea. Cel mai bine e sa te lasi am incercat sa ma las si eu dar ma tot luam cu anturajul si acum incerc sa fumez doar in weekend.uri cand stau cu prietenii cand ies in oras... dar tot nu pot. Si cu plamanii n.ai trebuie doar sa fumezi vreo 20 ani cate 3 pakete pe zi. orqm odata ce te.ai apukat e greu sa te lasi incearca sa iti inlocuiesti viciul cu guma sau eu stiu cu orice altceva s.ar putea sa mearga la mine a mers pentru ceva timp. Incearca sa fumezi doar la okazii, asa oricum nu sunt bune din foarte multe puncte de vedere e un viciu urat mai bine lasa.te de ele cat inca mai poti si in primul rand trebuie sa vrei ca de putut poti.winking

| anitza2000 a răspuns:

Cunosc multe persoana care fumeaza din a5a am ramas socata cand am vazut, eu nu fumez si doar unele din clasa mea (sunt in a8a) stiu...si doar vreo 3 parinti sunt de acord.la mine fumeaza mai mult de jumatate din clasa, cred ca sunt doar 10 nefumatorilaughing

| Liniuta a răspuns:

Am fumat 2 ani.Din a5a pana acum 2 luni.Deja isi pierduse farmecu` tigarea.Nu ma mai pasiona.Eu gaseam fumatu ca si pe "o arta a fumului" laughing)

| Vulvatron a răspuns:

Da fumez, ai mei stiu... numai ca eu am 18 acusi laughing nu ma mai feresc de ai mei

| YoYoUtZa a răspuns:

Eu sunt fumatoare. De la 10 ani. Da. Acum am 15 ani. Si lasa'te frate ca te distrugi.
Gandeste asa... uite un fel de conversatie care sa te ajute.
" - Frate n-ai tupeu sa te lasi de fumat " - Ba am! "
Dar ca sa demonstrezi ca ai trebuie sa te lasi.fa o intrecere cu copii din scl puneti un pariu.nu stiu. ceva gen. Ba care se lasa primu.nu stiu ce...