| sarah4589 a întrebat:

Care e diferenta dintre colegiu si liceu?

Răspuns Câştigător
| AnonimaOk a răspuns:

Nu este adevarat. Eu sunt la Colegiul National Mihail Kogalniceanu din Galati si sunt doar clase 9-12. In general colegiile au prestigiu mai mare adica ma rog sunt mai dotate tehnic, au fonduri, au mai multe clase ca numar, dar nu neaparat 1-12. Posibil sa aiba mai multe corpuri - ca la mine. In orice caz colegiile sunt mai bune si iti recomand sa mergi la unul decat la un liceu dar... nu e foarte mare diferenta chiar adica ideea e sa ajungi unde ti-ai propus si sa realizezi ceva in viata cu ce ai invatat acolo * xD parerea mea... Multa bafta sper ca am fost de folos happy

1 răspuns:
| Jolieღ a răspuns:

Liceul are clase de la 9-12 iar colegiul contine clase de la 1-12. Funda?